Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani-Start nie lekceważą drużyny SMS

Budowlani-Start nie lekceważą drużyny SMS

fot. archiwum

W sobotę o godz. 18 w hali Startu przy ul. św. Teresy, wicelider I ligi siatkówki kobiet, zespół Energetyki Teren Budowlani-Start Łódź zmierzy się z SMS PZPS Sosnowiec.

Łodzianki wygrały dotychczas w lidze wszystkie mecze. Pokonały kolejno AZS Ostrowiec 3:2, TPS Rumię 3:0, UMKS Łańcut 3:0, ŁKS 3:2, Polonię Świdnica 3:0 i Pałac II Bydgoszcz 3:0. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w jutrzejszym meczu będą starały się kontynuować serię zwycięstw.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w drużynie SMS grają najbardziej utalentowane polskie juniorki – powiedział trener Pasiński. – To jest zaplecze naszej seniorskiej kadry, a więc dziewczyny na pewno potrafią grać w siatkówkę. Tak się złożyło, że w tym roku zespół SMS tworzą bardzo wysokie zawodniczki. Dysponują dobrą zagrywką i silnym atakiem. Najwyższa siatkarka drużyny z Sosnowca mierzy 202 cm. Nie będzie łatwo o zwycięstwo, ale chcemy wygrać kolejny mecz i podtrzymć bardzo dobrą passę. 

Drużyna Budowlani-Start znajduje się w pierwszoligowej tabeli na 2. pozycji z 16 punktami. Ustępuje jedynie Gedanii, która zgromadziła dwa oczka więcej.

 

Cieszę się z naszej wysokiej pozycji w tabeli, ale nie popadam z tego powodu w euforię – powiedział szkoleniowiec drużyny Budowlani-Start. – Zdaję sobie sprawę z tego, że w naszych zwycięskich meczach były też momenty przestoju, nieporozumienia w grze. Wyciągamy z każdego pojedynku wnioski i idziemy do przodu. Graliśmy do tej pory przede wszystkim z zespołami z dołu tabeli, teraz czekają nas spotkania z trudniejszymi rywalami. One pokażą na co nas obecnie stać. Przed rozpoczęciem sezonu twierdziłem, że będziemy walczyć o miejsce w czubie tabeli. Ale jeżeli pojawi się szansa awansu, to postaramy się ją wykorzystać – powiedział Jacek Pasiński .

 

Druga łódzka drużyna, ŁKS Poczta Polska, w tej kolejce pauzuje.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved