Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Top Teams Cup: Wygrana AZS PZU Olsztyn

Top Teams Cup: Wygrana AZS PZU Olsztyn

Spotkanie wicemistrza Polski PZU AZS Olsztyn z mistrzem i zdobywcą Pucharu Słowenii Autocommerce Bled w Pucharze Top Teams nie zapadnie długo w pamięci kibiców z Olsztyna. Zawodnicy AZS byli siłą dominującą i nie pozwolili na wiele siatkarzom ze Słowenii.

Słoweńcy mimo iż ambitnie walczyli nie mogli przeciwstawić się w żadnym elemencie gry drużynie prowadzonej przez Grzegorza Rysia. Na pozycji libero z konieczności zagrał Michał Ruciak. Zastąpił on kontuzjowanego Pawła Kucińskiego i jak się później okazało rozegrał fenomenalny mecz zarówno w przyjęciu jak i obronie. Bronił większość piłek kierowanych w boisko gospodarzy, jednak trzeba zaznaczyć, że Michał w tym meczu nie miał zbyt dużo pracy gdyż świetnie na bloku spisywali się jego koledzy z zespołu. W tym elemencie wyróżnić należy powracającego do wielkiej formy po kontuzji Pawła Papke. Ku uciesze olsztyńskich kibiców na boisku pojawił się także rozgrywający reprezentacji Polski i ,,as’’ PZU AZS Paweł Zagumny. Słynny Guma pokazywał się w końcówkach setow i udowodnił swoim fanom iż już niedługo będzie w znakomitej formie. Wszyscy głęboko wierzą, że powrót Pawła wpłynie pozytywnie na grę olsztyniaków.

Cieszy też postawa Michała Bąkiewicza, który w pucharowym meczu zaimponował olsztyńskiej publiczności serią asów serwisowych, które doszczętnie rozbiły przyjęcie zawodników przyjezdnych. Jest to dobry prognostyk przed sobotnimi derbami akademików Polskiej Ligi Siatkówki, a mianowicie meczem pomiędzy PZU AZS Olsztyn a Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa. Spotkanie te pokaże fanom siatkówki w jakiej tak naprawdę formie są gracze PZU AZS Olsztyn.O opinię na temat dzisiejszego meczu poprosiliśmy nowy nabytek PZU AZS Piotra GruszkęWygraliśmy ten mecz bardzo łatwo. Widać iż to jest dużo słabszy od nas przeciwnik. Dobrze, że wygraliśmy wysoko i w miarę szybko. Piotrek o spotkaniu z Wkręt-Metem Częstochowa – Z Częstochową musimy grać dużo lepiej. Zależy nam bardzo aby zabrać jakieś punkty Częstochowie po to aby nam za bardzo nie uciekła czołówka. Bardzo liczymy na dobry wynik i na powrót na boisko Pawła Zagumnego, który już w dzisiejszym meczu dużo nam pomagał. Na sobotę musimy się dobrze nastawić aby ugrać jak najwięcej punktów w meczu z Częstochową.

Swoje zdanie na temat spotkania z Bledem wyraził również Michał BąkiewiczMyślę, że mecz rewanżowy będzie o wiele trudniejszy. Zespół Słoweński ma bardzo małą halę jednak my jesteśmy przyzwyczajenie do takich warunków gry. Słoweńcy się wyraźnie pogubili i dlatego te spotkanie wyglądało tak jak wyglądało

Michał także krótko wyraził swoje zdanie przed sobotnimi derbami PLS – Na pewno będzie to spotkanie walki. Mam nadzieje i bardzo w to wierze, że jesteśmy w stanie pokonać Częstochowe i punkty zostaną w Olsztynie.

Po meczu powiedzieli:

Grzegorz Ryś (PZU AZS Olsztyn) – Zespół słoweński nie postawił nam dzisiaj żadnych warunków. W dzisiejszym meczu mogliśmy dokonać zmian jednak dla nas najważniejsze było aby wprowadzić na boisko Pawła Zagumnego. Trener Ryś zapytany o mecz z Wkręt-Metem powiedział – W sobotę czeka nas bardzo trudne spotkanie. Rywal będzie zdecydowanie z wyższej pułki. Pod znakiem zapytania stoi występ Pawła Kucińskiego i to bardzo ogranicza nasze pole manewru. Musimy przyzwyczaić do gry na tej pozycji Michała Ruciak gdyż najprawdopodobniej to on zastąpi „Kuciapa” w najbliższym spotkaniu i są to na pewno dla nas dodatkowe trudności. Do gry na skrzydle i ataku będziemy musieli przygotować Marka Siebecka.

Nurko Causević (Autocommerce Bled) – Mam bardzo młodych zawodników w mojej drużynie. Zagraliśmy dzisiaj mecz przeciwko drużynie, która gra na bardzo wysokim poziomie. My nie mamy żadnego doświadczenia w rywalizacji na takim poziomie. Jestem bardzo ale to bardzo szczęśliwy, że moi gracze mieli okazje zagrać mecz na takim poziomie przeciwko jednemu z najlepszych klubów w Polsce.

W drugim spotkaniu grupy A Seat Volley Naefels ze Szwajcarii przegrał z hiszpańską drużyną Portol Son Amar Palma 1:3 (18:25, 20:25, 25:19, 18:25).

Za tydzień zespół z Olsztyna podejmować będzie Seat Volley Naefels.

PZU AZS Olsztyn – Autocommerce Bled 3:0 (25:15, 25:18, 25:17)

Seat Volley Naefels – Portol Son Amar Palma 1:3 (18:25, 20:25, 25:19, 18:25)

Zobacz również:

Tabela gr. A Pucharu Top Teams mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved