Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Skra wygrała w Sofii z Lewskim

Skra wygrała w Sofii z Lewskim

Mistrz Polski, BOT Skra Bełchatów, odniósł drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu grupy D Ligi Mistrzów. Bełchatowianie pokonali w Sofii mistrza Bułgarii, drużynę Lewskiego, 3:1.

Bełchatowianie rozpoczęli mecz bardzo spięci. Fenomenalna gra blokiem, do której przyzwyczaili nas mistrzowie Polski na ligowych parkietach nie miała przełożenia na początek spotkania w Sofii. W pierwszej odsłonie podopieczni Ireneusza Mazura mimo dobrych zagrywek Wlazłego nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry. Nie przypominali zespołu, który zaledwie tydzień wcześniej pokonał Lokomotiv Biełgorod. W końcówce seta, bełchatowianom udało się wybronić dwie piłki setowe, jednak ambitnie grający Bułgarzy nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa w tej odsłonie.

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Mimo, że Skra prowadziła przy pierwszej przerwie technicznej 8:6 to Bułgarzy nie spuścili z tonu. Rozgrywający mistrzów Polski bardzo często uruchamiał środek, co przynosiło cenne punkty, a Robert Szczerbaniuk był w ataku z krótkiej nie do zatrzymania. Po zagrywce Winiarskiego bełchatowianie objęli prowadzenie 11:8. Andrzej Stelmach wykorzystywał każdą okazję do gry krótkiej. Mimo czteropunktowego prowadzenia bełchatowian w końcówce seta, zawodnicy mistrza Bułgarii zdołali wybronić trzy piłki setowe. Wprowadziło to sporo zamieszania w szeregach Skry, jednak ostatecznie to mistrzowie Polski cieszyli się z remisu w spotkaniu 1:1.

W trzeciej odsłonie meczu utrzymywało się jednopunktowe prowadzenie Skry aż do pierwszej przerwy technicznej. Bełchatowianie zaczęli grać pewniej, skuteczniej, częściej zatrzymując przeciwników blokiem. Druga przerwa techniczna to prowadzenie Skry 16:12. Ucichła publiczność w hali Uniwersjada w Sofii. Andrzej Stelmach po zawiązaniu środka częściej uruchamiał swoich skrzydłowych, którzy zdobywali kolejne punkty powiększając przewagę mistrzów Polski. W końcówce tej partii bełchatowianie prowadzili dziewięcioma punktami, ostatecznie kończąc seta z wynikiem 25:17 i obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Ostatnia partia tego meczu nie rozpoczęła się po myśli bełchatowian. Levski od początki grał agresywnie doprowadzając już na początku seta do trzy punktowego prowadzenia. Zawodnikom Skry udało się po znakomitych kontrach w wykonaniu Szczerbaniuka i Wlazłego doprowadzić do wyrównania, Bułgarzy nie poddali się tak łatwo, chwilę później znów prowadzili dwoma punktami. Prowadzenia obydwu zespołów zmieniały się z akcji na akcję, jednak od stanu 19:19 kontrolę nad setem przejęli bełchatowianie. Błędy w ataku gospodarzy sprawiły, że to Skra prowadziła 21:19. W ostatnich fragmentach gry Bułgarom udało się wybronić dwie piłki meczowe, jednak decydujący atak Wlazłego przyniósł upragnione zwycięstwo Skrze 25:23 i w całym spotkaniu 3:1.

Levski Siconco Sofia – Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 23:25, 17:25, 23:25)