Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > PZU AZS Olsztyn – Autocommerce Bled, środa, godz. 18:00

PZU AZS Olsztyn – Autocommerce Bled, środa, godz. 18:00

W środę PZU AZS zagra pierwszy mecz przed własną publicznością w Top Teams Cup (godz. 18:00 w Uranii). Będzie to okazja do odzyskania zaufania kibiców, po ostatniej porażce pucharowej z Portol Son Amar. Rywalem AZS-u będzie Autocommerce Bled ze Słowenii.

Rywal PZU AZS wydaje się znacznie słabszym przeciwnikiem od Hiszpanów, jednak zwycięstwo w pierwszej kolejce ze szwajcarskim Seat Volley Nafels 3:2 zasługuje na uznanie. Sam atut własnej hali może odegrać kluczową rolę, ponieważ siatkarze Słowenii grają na co dzień w obiekcie mogącym pomieścić zaledwie 800 osób, w Uranii natomiast może zasiąść nawet 2500 kibiców.

Atut własnej hali na pewno będzie nam sprzyjał – twierdzi Grzegorz Ryś, trener PZU AZS Olsztyn. – Autocommerce Bled to zespół dysponujący niezbyt wysokim składem, ale grający bardzo ambitnie. Słoweńcy są również dobrze zgrani, a to będzie na pewno ich największą siłą.Autocommerce Bled w rozgrywkach play off rozgromił wszystkich swoich rywali 3:0 lub 3:1, jednak słoweńska siatkówka jest mało znana na arenie międzynarodowej. Na dodatek kadra klubu przed obecnym sezonem uległa diametralnym zmianom – w przerwie wakacyjnej drużynę wzmocniło aż siedmiu nowych zawodników, w tym dwóch Chorwatów – Dragan Puljić i Mario Strelec, którzy w sumie mają na koncie ponad sto występów w reprezentacji Chorwacji. Wzmocnienia nie są przypadkowe, ponieważ władze klubu już dwa lata temu przygotowały szczegółowy plan celów do osiągnięcia. Przewidziane na ubiegły sezon (gra w finale ligi i finale Pucharu Słowenii) zostały już spełnione – Autocommerce wywalczył tytuł mistrzowski. Również plany na obecny rok (mistrzostwo kraju, zdobycie Pucharu Słowenii oraz udział w Top Teams Cup) idą w dobrym kierunku. W kolejnych latach oczekiwania wobec klubu są jeszcze większe – działaczom marzy się udział drużyny w Lidze Mistrzów.

Do spełnienia takich planów dobre wyniki na arenie międzynarodowej potrzebne są zaraz. PZU AZS Olsztyn z pewnością Słoweńcom w tym nie pomoże, ponieważ jeśli myśli o awansie z grupy Top Teams Cup [z grupy awansują dwa najlepsze zespoły – red.] dzisiejszego spotkania nie może przegrać. – Słoweńcy są w naszym zasięgu i nie ma co ukrywać, że jesteśmy faworytami tej konfrontacji – mówi Paweł Kuciński, libero PZU AZS Olsztyn. – Pamiętać jednak należy, że nawet do takiego rywala trzeba podejść poważnie.

Spotkanie rozpocznie się w środę w hali Urania o godz. 18.

Skład Autocommerce Bled

1.  ANDREJ FLAJS, 189 cm, przyjmujący
2.  JURE LAKOTA, 185 cm, przyjmujący
3.  DAVOR ČEBRON, 197 cm, środkowy
4.  ROK DOLENC 202 cm, środkowy
5.  DRAGAN PULJIĆ, 207 cm, środkowy
6.  MITJA GASPARINI, 201 cm, atakujący
8.  JASMIN ČUTURIČ, 196cm,przyjmujący
9.  MATIJA PLEŠKO, 185 cm, przyjmujący
10. JERNEJ POTOČNIK, 196 cm, atakujący
11. TOMISLAV ŠMUC, 190 cm, rozgrywający
12. MARIO STRELEC, 182cm, libero
13. MARTIN HRAST, 182 cm, rozgrywający

Trener: NURKO ČAUŠEVIČ
II trener: TILEN KOZAMERNIK

źródło: azs.olsztyn.pl, gazeta.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved