Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga rosyjska, podsumowanie 7. kolejki spotkań

Liga rosyjska, podsumowanie 7. kolejki spotkań

Nieftjanik Ufa wygrał 3:0 w meczu z drużyna Neftjanika Jarosław, po raz pierwszy w rozgrywkach rosyjskiej superligi Fakieł pokonał drużynę Gazpromu, w której występuje Robert Prygiel, a Lokomotiv Biełgorod przerwał passę porażek wygrywając z Nowa Nowokujbyszewsk.

Lokomotiv Biełgorod wygrał 3:1 w meczu z drużyna Nowa. Goście pozwolili sobie jedynie w trzeciej partii na rozluźnienie, co skończyło się utratą jednego seta. Po dwóch porażkach (w rosyjskiej lidze z Lokomotivem Izumrud oraz w Lidze Mistrzów ze Skrą Bełchatów) zwycięstwo, co prawda nad jednym z najsłabszych drużyn w lidze, na pewno jednak podbudowało podopiecznych Szipulina.

Nowa Nowokujbyszewsk – Lokomotiv Biełgorod 1:3 (15:25, 23:25, 25:19, 17:25)

Po raz pierwszy w rozgrywkach rosyjskiej super ligi Fakieł pokonał drużynę Gazpromu, w której występuje Robert Prygiel. W drużynie Gazpromu nastąpiła zmiana na pozycji libero, Teodora Satarova zastąpił Andriej Andropow, który w poprzednim sezonie grał w Kazachstanie. Debiut Andropowa oceniony został wysoko w środowisku siatkarskim, nie pomogło to jednak Gazpromowi w odniesieniu zwycięstwa.

ZSK Gazprom Surgut – Fakieł Nowy Urengoj 0:3 (19:25, 24:26, 21:25)

Przed spotkaniem kibice uczcili minutą ciszy pamięć Vladimira Fufurina, prezesa związku sędziów w Moskwie. W drużynie Iskry zabrakło Aleksieja Kazakowa oraz Antona Astaszenkowa, którzy skarżą się na drobne kontuzje. Iskra po dwóch pierwszych partiach wygranych dosyć wyraźnie pozwoliła zawodnikom Nieftjanika na silniejsze uderzenie, co skończyło się przegraną w secie trzecim przez gospodarzy. Wynik rozstrzygnęła jednak już następna partia.

Iskra Odincowo – Neftekhimik Salavat 3:1 (25:19, 25:19, 21:25, 25:23)

W pierwszej partii spotkania kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać zacięte widowisko, przy stanie 26:26 skutecznie zaatakował Nikolaj Ivanow a w następnej akcji Chtiej posłał piłkę w sam środek siatki i Nieftjanik Baszkortostana objął prowadzenie w meczu. Kolejne dwa sety były już dominacją gospodarzy, którzy pewnie wygrali do 16 oraz 13.

Nieftjanik Ufa – Neftjanik Jarosław 3:0 (28:26, 25:16, 25:13)

Pewnym zwycięstwem gości zakończył się mecz, pomiędzy SK Łucz Moskwa i Dinamo Kazań. Goście z Kazania we wszystkich trzech partiach dominowali na parkiecie i pewnie rozstrzygnęli wynik na swoją korzyść.

SK Łucz Moskwa – Dinamo Kazań 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

Spotkanie Lokomotiv Jekatierinburg – Dinamo Moskwa zostało przełożone na 27 listopada.