Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zwycięstwo w Acapulco liderek światowego rankingu

Zwycięstwo w Acapulco liderek światowego rankingu

Turniej SWATCH-FIVB World Tour w Acapulco przebiegał pod dyktando par liderujących w rankingach FIVB. Sobotnią rywalizację mężczyzn wygrali Brazylijczycy Emanuel Rego i Ricardo Santos. Wczoraj, w turnieju pań, Larissa Franca i Juliana Felisberta Silva, wygrały 2:1 z parą Kerri Walsh i Misty May-Treanor.

Turniej pań w Acapulco zdominowały Amerykanki – aż trzy pary z USA dotarły do strefy medalowej. Brazylijskie liderki światowego rankingu poradziły sobie zarówno w półfinałowym meczu z Wacholder i Youngs , jak i w finale.

Larissa Franca i Juliana Felisberta Silva pokonały w finale mistrzynie olimpijskie z Aten, Amerykanki Kerri Walsh i Misty May-Treanor 2:1 (28:26, 40:42, 15:13). To wyjątkowe spotkanie trwało 100 minut! Prawdziwym maratonem był drugi set, który po 46 minutach zakończył się zwycięstwem reprezentantek USA 42:40! Tym większe uznanie budzi postawa pary brazylijskiej. Brazylijki grały wszystkie turniejowe mecze i mogły być już zmęczone. W lepszej sytuacji były ich finałowe przeciwniczki, gdyż do półfinałowego meczu Walsh i May-Trenor z ich rodaczkami – Mason i Kessy nie doszło (walkower).

Trzecie miejsce zajęły inne siatkarki z USA – Rachel Wacholder i Elaine Youngs. Pokonaly one w dwóch setach swoje rodaczki, Mason i Kessy.