Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Poparcie NORCECA dla Rubena Acosty

Poparcie NORCECA dla Rubena Acosty

Północnoamerykańska Federacja Siatkówki (NORCECA), oraz 34 federacje narodowe, wchodzące w jej skład, jednomyślnie poparły pomysł ponownego objęcia funkcji prezydenta FIVB przez Rubena Acostę, który sprawuje ją nieprzerwanie już od 1984 roku...

Decyzja została zaakceptowana podczas XVII Kongresu Związku NORCECA, który przez dwa dni odbywał się we wschodniej części republiki Dominikany.

Jestem bardzo zadowolony z poparcia dla pana Acosty – powiedział Cristobal Marte, prezydent północnoamerykańskiej federacji. – Siatkówka jako sport rozwinęła się w największym stopniu właśnie pod jego kierownictwem, dlatego jesteśmy dumni z tego, że jest on założycielem naszej federacji.Na kongresie podsumowano pracę Acosty jako prezydenta FIVB od 1984 roku, która jak uznano zasługuje na pochwałę. Podkreślono szczególny rozwój siatkówki oraz siatkówki plażowej w czasie kierowania FIVB przez Acostę oraz przypomniano o olbrzymich wkładach Acosty w rozwój federacji siatkówki w obydwu Amerykach.

Reprezentanci narodowych federacji oraz uczestnicy kongresu podpisali oświadczenie o poparciu dla Acosty, w którym przeczytać można między innymi o całkowitym i jednomyślnym poparciu dla Rubena Acosty w ponownym objęciu w przedziale lat 2006-2010 stanowiska prezydenta FIVB na XXX kongresie w Tokio w październiku 2006. Acostę uznano najlepszą osobą do kierowania tym sportem i osiąganiem wyższych poziomów oraz do reprezentowania na międzynarodowej arenie środowiska siatkarskiego.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved