Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MOS Wola Warszawa na parkietach w Nadrenii-Westfalii

MOS Wola Warszawa na parkietach w Nadrenii-Westfalii

Jak wcześniej informowaliśmy, młodzi siatkarze MOS Wola przebywają od kilku dni w Nadrenii-Westfalii na zaproszenie partnerskiego klubu SC DJK Everswinkel (miasteczko niedaleko Münster). Warszawiacy rozegrali już parę spotkań towarzyskich, zagrali w dużym turnieju i odbyli jazdę...20-osobowym rowerem.

Pierwsze dwa mecze towarzyskie

W piatek wieczorem, o godz. 20:30, siatkarze rozegrali mecz w oddalonym o 120 km od miejsca pobytu miescie Gladbeck. Mecz z druzyna seniorow SV 1912 Gladbeck zakonczyl sie wynikiem 2:2. Okazalo sie, że po godz. 22:00 nie ma już możliwosci dalszego grania w hali i mecz zostal zakończony.SV Gladbeck – MOS Wola 2:2 (25:19, 27:25, 17:25, 14:16)

MOS Wola: Żurek, Łukasik, Michor, Strzeżek, Migdalski, Kaczmarek, Wojtaszek (libero) oraz Pawlewicz i Kiszka

Druzyna gospodarzy wyrażnie wygrała pierwszego seta, niemiłosiernie obijając blok warszawiaków. W drugim secie przez cały czas prowadził MOS Wola, ale kilka prostych błedow doprowadziło do wyrównanej końcówki, w której lepsi okazali sie doświadczeni miejscowi seniorzy. Trzeci i czwarty set były już [b]lepsze w wykonaniu MOS-u, a miejscowi coraz bardziej opadali z sił. Rozstrzygającego seta drużyny niestety już nie mogły rozegrać.

W sobote o godz. 10:00 trener Krzysztof Zimnicki przeprowadził trening z zespołem w Everswinkel. O godz. 13:30 odbył się kolejny mecz. Do Everswinkel przyjechała drużyna juniorów VC Bottrop, mistrz Zachodnich Niemiec (Westdeutsche Jugend-Meister)

MOS WOLA – VC Bottrop 3:2 (25:17, 20:25, 25:22, 23:25, 15:8)

MOS Wola: Żurek, Pawlewicz, Michor, Strzeżek, Kiszka, Kaczmarek, Kowal (libero) oraz Łukasik, Migdalski, Iliński, Kowal, Makowski, Dziubański, Wojtaszek

Trener Krzysztof Zimnicki sprawdził w tym towarzyskim meczu 14 zawodników. Druzyna VC Bottrop ustępowała zawodnikom MOS-u wzrostem, ale grała szybką, kombinacyjną siatkówkę. Warszawiacy grali nierówno, psuli sporo zagrywek i robili wiele własnych blędów.


Siatkarze MOS Wola na turnieju w Moers

W niedzielę MOS zagrał w całodniowym turnieju w Moers. W Sportzentrum Rheinkamp w Moers, gdzie rozgrywa swoje spatkania miejscowa drużyna 1.Bundesligi, wystapiło 5 zespołów. Trener Krzysztof Zimnicki podzielił swoich 16 zawodników na dwa zespoły. W turnieju grało 5 drużyn systemem „każdy z każdym”.

Wygrał młodzieżowy zespół klubu MOERSER SC, który wygrał wszystkie mecze. Drużyna niemiecka to zawodnicy do lat 20, którzy walczą jako zaplecze drużyny pierwszoligowej. Zespoły MOS-u zajęły 2. i 3. miejsce w turnieju. Na 4. miejscu była drużyna 1.VC Minden, a na 5. miejscu MSC II Moers.

Sklady

MOS WOLA A: Żurek, Pawlewicz, Michor, Strzeżek, Kiszka, Kaczmarek, Kowal, Wojtaszek

MOS WOLA B: Makowski, Łukasik, Iliński, Fryłow, Migdalski, Keller, Dziubański, Jonak

Niektóre wyniki warszawskich druzyn

MOS Wola A – 1.VC Minden 2:0 (25:18, 25:15)

MOS Wola B – Moerser SC 0:2 (23:25, 18:25)

MOS Wola A – MSC II Moers 2:0 (25:21, 25:15)

MOS Wola B – 1.VC Minden 2:0 (25:22, 25:21)

MOS Wola A – MOERSER SC 0:2 (20:25, 19:25)

Trener Krzysztof Zimnicki zadowolony był z możliwości grania wszystkich zawodnikow. Grę podopiecznych ocenił jako nierówną, wskazując, że lepiej wypadł występ zespołu MOS Wola B.


Niezwykle atrakcyjna jazda rowerem

Dzisiaj młodzi siatkarze mieli sporo atrakcji, m.in. jazdę 20-osobowym rowerem z Ewerswinkel do Warendorf (około 25 km). Tam zwiedzali miasto i Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Warendorf. Potem był odpoczynek i obiad w eleganckiej restauracji „Wiesenhof” w Warendorf. Tam też siatkarze wznieśli toast za zdrowie trenera Krzysztofa Zimnickiego, ktory obchodzi dzisiaj urodziny.

Wieczorem, o godz. 20:00, mają zaplanowany mecz z zespołem ligi regionalnej seniorow w Wolbeck.

źródło: inf. własna, moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved