Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Faworyci wygrali swoje mecze

II liga mężczyzn: Faworyci wygrali swoje mecze

W ostatni weekend na parkiety II ligi mężczyzn wyszły tylko zespoły 3. grupy. Gra tam dziewięć drużyn, harmonogram sezonu jest więc nieco inny niż w pozostałych grupach. Odbyła się 6. kolejka spotkań. Niespodzianek nie było - wygrali faworyci - SPS Zduńska Wola, Wilga Garwolin i WTS Warka. Net Ostrołęka pokonał Jadar II Radom w tie-breaku.

Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Marka Bernata nie mieli najmniejszych problemów by uporać się z odmłodzonym zespołem KPS-u Wołomin. Po dwóch gładko wygranych setach gospodarze pozwolili wykazać się rywalom, którzy w końcówce trzeciej partii prowadzili nawet 20:18. Decydujące piłki należały już do WTS-u, który odniósł piąte z rzędu zwycięstwo. Już w najbliższy weekend zespół Marka Bernata zmierzy się na wyjeździe z liderem tabeli SPS-em Zduńska Wola.

WTS Warka – KPS Wołomin 3:0 (25:17, 25:14, 25:23)

WTS: Kołodziej, Wykowski, Żuber, Kempisty, Korpak, Rosa, Gradowski (libero) oraz Mazowiecki, Morawski, Otwinowski

KPS: Dłuski, Motyka, Łuniewski, Dudziński, Maciej Milewski, Wójcik, Jagieło (libero) oraz Gadomski, Suchenek, Piotr Milewski, Leśniewski

Spore szans na końcowy sukces miały też rezerwy Jadaru. Radomian, po długiej podróży, dopadła chwila słabości w drugim secie, ale później zdołali wypracować korzystny wynik. Prowadzili nawet 2:1 w setach, a w partii decydującej 5:1. Niestety, stare błędy dały o sobie znać i ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. – Uważam, że mimo porażki zaprezentowaliśmy w Ostrołęce niezłą siatkówkę. W decydującym momencie znów dała o sobie znać młodzieńcza fantazja, a to na bardziej doświadczonego przeciwnika podziałało jak woda na młyn – zauważył prowadzący radomski zespół trener Arkadiusz Sawiczyński. Radomianie w Ostrołęce zagrali bez dwóch kontuzjowanych zawodników: Kamila Gutkowskiego i Michała Fijałkowskiego. Obaj mogą mieć dłuższą przerwę w grze.

NET Ostrołęka – Jadar II Radom 3:2 (23:25, 25:14, 23:25, 25:22, 15:9).

Jadar II: Żyłkowski, Mach, Prusakowski, Szumielewicz, Żaliński, Frysztak, Surmacz (libero) oraz Słomka, Bucki, Skrok

Nie trudno było wskazać faworyta w meczu warszawskiej Legii z SPS-em Zduńska Wola. Faworyzowany lider tabeli nie zawiódł i pokonał warszawiaków w trzech krótkich setach. Drużyna SPS-u nie straciła jeszcze seta w dotychczasowych meczach ligowych.

Legia Warszawa – SPS Zduńska Wola 0:3 (22:25, 18:25, 14:25)

Legia: Walendzik, Wrona, Sotek, Mikołaczyk, Wierzbowski, Nowakowski, Pucuła (libero) oraz Reszczyk, Grobelny

Nieco emocji było przez chwilę w Garwolinie, gdzie Wilga przy prowadzeniu w setach 2:0, przegrywała w trzecim 15:23. Gwardia nie wykorzystała jednak okazji na przedłużenie meczu.

Wilga Garwolin – Gwardia Szczytno 3:0 (25:19, 25:14, 26:24)

Wilga: Sokołowski, Górecki, Borkowski, Kocik, Kucharski, Świerżewski, Zieliński (libero) oraz Burzec, Kopyść, Drabkowski, Rybak, Kurzawa

W 6. kolejce pauzowała drużyna SMS-u PZPS II Spała. Zawodnicy ze Spały już wcześniej uzgodnili z warszawską Legią, że w tym czasie rozegrają zaległy mecz 3. kolejki. Legioniści okazali się lepsi, wygrywając 3:0.

SMS PZPS II Spała – Legia Warszawa 0:3 (21:25, 19:25, 24:26)