Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Być na liście – czyli dlaczego Żebrowska zamiast Kosek

Być na liście – czyli dlaczego Żebrowska zamiast Kosek

Błyskawicznie zmieniał się ostatnio skład Polek na Wielki Puchar Mistrzyń (15-20 listopada w Japonii). Wszystko wskazuje, że już poznaliśmy ostateczną 12-tkę, w której Karolinę Kosek zastąpiła Izabela Żebrowska. Dlaczego? - krótko mówiąc, "należało być na liście"...

Na liście, którą menedżer reprezentacji Polski, Marek Brandt, wysłał do FIVB przed 7 października (to był termin zgłoszeń zespołów do turnieju), widniały nazwiska jedenastu mistrzyń Europy z Zagrzebia (wcześniej trener Andrzej Niemczyk podjął decyzję, że nie pojedzie Magdalena Śliwa) oraz Katarzyny Skorupy, Izabeli Żebrowskiej i Dominiki Koczorowskiej.

Dlaczego nie znalazła się tam Karolina Kosek? – Początkowo byliśmy przekonani, że zabierzemy do Japonii mistrzynie Europy, z drobną zmianą: Skorupa zamiast Śliwy – tłumaczy Brandt. – Dlatego kolejne dwa nazwiska dopisaliśmy tylko na wszelki wypadek.Tymczasem sytuacja rozwinęła się zaskakująco. Kontuzja Skorupy spowodowała, że trzeba było walczyć o Śliwę, choć nie znalazła się w szerokim składzie. Udało się. Kiedy działacze Rebecchi Rivergaro nie zgodzili się na wyjazd Aleksandry Przybysz, PZPS próbował tym samym sposobem wciągnąć na listę Karolinę Kosek, która wcześniej nie była brana pod uwagę. W piątek przyszła ostateczna decyzja FIVB: Kosek nie może jechać. Tym samym utalentowana skrzydłowa nie pojedzie na kolejną wielką imprezę. Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu była bliska zakwalifikowania się do składu na ME. Pozostało więc skorzystanie z jednej z dwóch wpisanych wcześniej na listę poznanianek. Z tej dwójki wybrano Izabelę Żebrowską.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved