Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksandra Przybysz na czele włoskiej Serie A2

Aleksandra Przybysz na czele włoskiej Serie A2

Czwarte zwycięstwo z rzędu we włoskiej Seria A2 siatkarek odniósł zespół Aleksandry Przybysz Rebecchi Rivergaro i z kompletem punktów objął przodownictwo w tabeli.

W spotkaniu 4. kolejki Ola Przybysz i jej koleżanki pokonały na wyjeździe Pre Camp Collecchio 3:0. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando przyjezdnych, których przewaga, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie, była przygniatająca. Jak oceniła sama Ola Przybysz „mecz bez historii”.

Zespół z Collecchio będzie miał w tym sezonie duże trudności z wygraniem jakiegoś spotkania. Skład jest odmłodzony, co widać na boisku. Przeciwko nam gospodynie popełniły bardzo dużo błędów własnych i miały problemy z przyjęciem zagrywki, a także skończeniem ataku. My grałyśmy bardzo spokojnie i w pełni skoncentrowane, zdobywając wysoką przewagę na początku każdego seta i doprowadzając w konsekwencji do zwycięstwa 3:0 – powiedziała Ola Przybysz o tym spotkaniu.

Ola Przybysz po raz kolejny udowodniła, że jest filarem tej drużyny. Reprezentantka Polski zdobył w tym spotkaniu 11 punktów (9 atakiem, 1 blokiem i 1 zagrywką). Skuteczność w ataku Polki wynosiła aż 64 proc., natomiast w przyjęciu zagrywki – 57 proc. Więcej punktów od Oli Przybysz uzyskała tylko Jelena Kolewa (18).

Pierwszej porażki w sezonie doznała drużyna Anny Świderek Marche Metalli Castelfidardo. Przed własną publicznością zespół polskiej rozgrywającej przegrał z Unicom Starker Kerakoll Sassuolo 1:3. Córka drugiego trenera reprezentacji Polski siatkarzy Alojzego Świderka zapisała na swoim koncie 2 punkty.

Marche Metalli Castelfidardo – Unicom Starker Kerakoll Sassuolo 1:3 (30:32, 23:25, 25:12, 12:25)

Pre Camp Collecchio – Rebecchi Rivergaro 0:3 (13:25, 17:25, 13:25)

źródło: interia.pl