Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trzy punkty dla Vicenzy

Trzy punkty dla Vicenzy

W spotkaniu 4. kolejki włoskiej serie A1, Minetti Vicenza z dwiema Polkami w składzie (Magdą Śliwą i Katarzyną Skowrońską), zagrało na wyjeździe z byłym klubem Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej – Alfieri Volley Santeramo. Najbardziej „polski” z włoskich klubów pokonał rywalki 3:1.

Od mocnego akcentu rozpoczęły pojedynek gospodynie, które szybko objęły prowadzenie 3:0, jednak już chwilę później siatkarki Minetti, prowadzone przez Magdalenę Śliwę, wyrównały na 3:3. jednak przed pierwszą przerwą techniczną zawodniczki z Santeramo „odskoczyły” rywalkom na dwa punkty. Zniwelować tą stratę udało się drużynie przyjezdnej dopiero po drugiej przewie technicznej, kiedy na tablicy pojawił się wynik 16:16. To był przełomowy moment pierwszej odsłony tego pojedynku. Przyjezdne złapały wiatr w żagle i zaczęły grać znacznie lepiej, najpierw wychodząc na jednopunktowe prowadzenie, a później w miarę upływu czasu, powiększając zaliczkę punktową. Kiedy wydawało się, że z trzema „oczkami” przewagi Minetti bezpiecznie wygra pierwszą partię, zerwały się do boju siatkarki Alfieri, doprowadzając do remisu po 20. To jednak było wszystko, na co w secie otwarcia pozwoliły rywalkom siatkarki z Vicenzy. Wygrały końcówkę zdecydowanie i pierwsza partia zakończyła się ich zasłużonym zwycięstwem 25:20.

Drugi set toczył się bezsprzecznie pod dyktando „polskiego”-włoskiego teamu. Po początkowym prowadzeniu gospodyń 2:1, ekipa Minetti wzięła się solidnie do pracy i na pierwszą przerwę techniczną zeszła z solidną zaliczką pięciu punktów. W miarę rozwoju wydarzeń na parkiecie przewaga drużyny przyjezdnej rosła i w końcówce wynosiła aż dziesięć „oczek”. Ostatecznie Vicenza wygrała drugą partię bez żądnego problemu, z wysoką przewagą 25:14.

Niestety, uśpione wysokim prowadzeniem zawodniczki przyjezdne w kolejnej odsłonie pozwoliły odebrać sobie inicjatywę. Siatkarki Alfieri od pierwszej piłki narzuciły rywalkom swój styl gry, uzyskując kilka punktów przewagi, której nie dały sobie odebrać do ostatniego gwizdka w tym secie. Był to więc swoisty rewanż za wysoką porażkę w partii poprzedniej, gdyż trzecia partia zakończyła się zwycięstwem gospodyń 25:15.

Kolejny set był swoistym lustrzany odbiciem swojego poprzednika. Ekipa Minetti, podrażniona porażką, narzuciła rywalkom swój styl gry, od początku uzyskując kilka punktów przewagi nad zespołem gospodyń. W miarę upływu czasu zaliczka punktowa rosła, a rywalki jakby traciły zapał do gry. Zawodniczki Alfieri pozwoliły się zepchnąć do defensywy i dały rywalkom złapać przysłowiowy „wiatr w żagle”. Wychodził im niemal każdy element, co zakończyło się wygraną tak wysoką, jak porażka w poprzedniej partii. Minetti zwyciężyło w czwartej partii 25:15 i w całym spotkaniu 3:1.

Obie Polki w szeregach zespołu z Vicenzy spisywały się bardzo dobrze. Kapitan włoskiego zespołu – Magdalena Śliwa zdobyła w meczu 7 punktów i otrzymała za swoją grę najwyższą w drużynie notę – 6,8. Zaś Katarzyna Skowrońska była, już po raz kolejny, najlepszą punktującą swojego zespołu i zakończyła spotkanie z dorobkiem 14 punktów (12 atakiem i 2 zagrywką).

Najlepszą zawodniczką ekipy Alfieri była Monica Marulli, która również zdobyła 14 „oczek”, natomiast MVP spotkania została Czeszka – Katerina Buckova, również z zespołu gospodyń.

źródło: magda.sliwa.prv.pl