Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra i Jastrzębski Węgiel niepokonane

Skra i Jastrzębski Węgiel niepokonane

BOT Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel pozostają niepokonane po trzech kolejkach spotkań Polskiej Ligi Siatkówki. Do bezpośredniego meczu tych drużyn dojdzie już w 4. kolejce, 6 listopada w Bełchatowie.

W sobotnim meczu trzeciej kolejki w Jastrzębiu gospodarze gładko pokonali Gwardię Wrocław, nie tracąc seta. Skra straciła jedną partię w Częstochowie w meczu z Wkręt-Metem, ale i tam nie było wątpliwości, która z drużyn jest lepsza.

Gładkie zwycięstwo nad beniaminkiem – Jokerem Piła zanotowali siatkarze PZU AZS Olsztyn, a najbardziej wyrównany przebieg miało spotkanie w Warszawie, gdzie zespół Politechniki pokonał Resovię 3:2. Goście prowadzi po trzech setach 2:1, ale w kolejnych dwóch dość pewne zwyciężyli zawodnicy stołecznej drużyny, dzięki czemu utrzymali się w czołówce tabeli.

Wydarzeniem kolejki był niewątpliwie mecz w Częstochowie. Skra odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo, ale wbrew oczekiwaniom częstochowianie stawili aktualnym mistrzom Polski spory opór. Byli bliscy wygrania pierwszego seta, w którym prowadzili nawet 19:15. Skra doprowadziła jednak do remisu 20:20, w końcówce zachowała większy spokój i wygrała seta do 23.

W drugim secie gospodarze odnieśli zwycięstwo do 21, a w trzecim, do drugiej przerwy technicznej, co prawda przegrywali, ale tylko kilkoma punktami. Po drugiej przerwie technicznej zarysowała się już jednak wyraźna przewaga Skry, która wygrała seta do 17. Podobny przebieg miał również set czwarty, którego Skra wygrała do 16.

Za najlepszego zawodnika meczu uznano Michała Winiarskiego ze Skry, który w trzech poprzednich sezonach był zawodnikiem AZS. Z dobrej strony pokazał się również najstarszy zawodnik na boisku, kapitan Skry 38-letni Krzysztof Stelmach. W drużynie częstochowskiej na wyróżnienie zasłużył David McKienzie, chociaż okres jego słabszej gry w trzecim secie nieco ułatwił zadanie siatkarzom Skry. Na meczu było ok. 4 tys. widzów.

W niedzielę odbędzie się ostatni mecz trzeciej kolejki, w którym Mostostal Azoty podejmować będzie w Kędzierzynie drużynę Polskiej Energii Sosnowiec.

źródło: wp.pl