Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal Azoty – PKE Sosnowiec 3:1

PLS: Mostostal Azoty – PKE Sosnowiec 3:1

W meczu kończącym trzecią kolejkę Polskiej Ligi Siatkówki Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle wygrał z PKE Polską Energią Sosnowiec 3:1 (25:20, 25:19, 24:26, 25:19). Przyjezdnym nie udało się przedłużyć spotkania.

Goście rozpoczęli spotkanie wyraźnie spięci. Mieli duże kłopoty z przyjęciem zagrywki, szczególnie Martina Spoko, co w rezultacie dało gospodarzom prowadzenie 4:1, kiedy to o czas poprosił trener przyjezdnych. Przerwa niewiele zmieniła w grze podopiecznych Mariana Kardasa. Mostostal stopniowo powiększał przewagę (8:3, 13:6). Poprawę ataku Energii dała zmiana Marcina Grygiela, który zastąpił Tomasza Tomczyka. Po drugiej przerwie technicznej kędzierzyńska drużyna zbytnio się rozluźniła i zaczęła popełniać własne błędy, a przewaga zmalała do 3 punktów. Na zaistniałą sytuację szybko zareagował Wojciech Drzyzga, prosząc o czas dla swojej drużyny. Przerwa uspokoiła grę miejscowych, którzy już do końca seta kontrolowali przebieg gry. Partię asem serwisowym zakończył wprowadzony w końcówce Bartosz Kurek. Mostostal wygrał 25:20.

Początek drugiej odsłony w wykonaniu zespołu z Sosnowca był już znacznie lepszy niż w pierwszej. Mimo tego to Kędzierzyn schodził z 3 punktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną. Przyjezdni w dalszym ciągu mięli problemy z przyjęciem, co przekładało się na skuteczność w ataku, dzięki czemu gospodarze mogli często grać z kontry, powiększając swoje prowadzenie. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:14 stało się jasne, że goście tej partii nie wygrają. Ostatecznie ulegli do 19.

W trzecim secie oba zespoły zdobywały punkty seriami. Na początku prowadził Mostostal, dzięki dwóm asom Damiana Domonika, lecz już po chwili to goście prowadzili. Kędzierzynianie doprowadzili do remisu po 12, lecz znów po następnych akcjach musieli odrabiać straty. PKE nie zdołał utrzymać przewagi do końca seta i Mostostalowcy ponownie wyrównali (23:23). Dramatyczną końcówkę na przewagi, 26:24, wygrała drużyna z Energii, wygrywając pierwszego seta w tym sezonie.

Mostostal przystąpił do czwartej partii znacznie bardziej skoncentrowany. Skuteczne zagrywki Wojciecha Serafina, który zmienił na początku seta Stanislava Vartovnika dały prowadzenie miejscowym 8:6. Znów błędy własne uniemożliwiły gościom nawiązanie walki i mimo ambitnej gry w końcówce, Kędzierzyn zwyciężył do 19.

Mostostal okazał się lepszym zespołem w przekroju całego spotkania. Obraz gry psuły liczne błędy po obu stronach, szczególnie w polu zagrywki. Zawodnikiem meczu został wybrany atakujący Mostostalu Marcel Gromadowski.

Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle – Polska Energia Sosnowiec 3:1 (25:20, 25:19, 24:26, 25:19)

Mostostal: Zapletal, Domonik, Vartovnik, Sopko, Kmet, Gromadowski, Musielak (libero), Kozłowski, Januszkiewicz, Serafin, Kurek

Polska Energia: Syguła, Kosok, Tomczyk, Szulik, Łomacz, Legień, Stańczak (libero), Grygiel, Żuk