Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mostostal – Sosnowiec, wypowiedzi pomeczowe

Mostostal – Sosnowiec, wypowiedzi pomeczowe

Zespół z Kędzierzyna wykorzystał atut własnego boiska i pokonał w meczu kończącym trzecią kolejką PLS-u drużynę z Sosnowca 3:1. Po meczu zapytaliśmy zawodników obydwu zespołu o krótkie podsumowanie spotkania.

Rafał Musielak (Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle): Z pewnością cieszą trzy punkty, natomiast myślę że poziom gry nie zachwycił. Cieszymy się z wygranej za trzy punkty, taki mieliśmy plan i wykonaliśmy go w 100% natomiast było wiele elementów, które nie funkcjonowały tak jakbyśmy chcieli. Zarówno w ataku jak i w bloku zagraliśmy stosunkowo dobrze, przeszliśmy na zagrywkę stacjonarną czym narobiliśmy dużo problemów. Teraz gramy z zespołami z dołu tabeli i marzymy o tym, żeby zdobyć jak najwięcej punktów, natomiast później przyjdą drużyny z górnej półki i wtedy zagramy na luzie i może pokażemy na co nas stać.

Dariusz Szulik (Polska Energia Sosnowiec): To, że przegraliśmy spowodowała duża ilość naszych niewymuszonych błędów. Mogło być lepiej. Przez pierwsze dwa sety nie mogliśmy wejść w nasz rytm gry, w trzecim to wyglądało już dużo lepiej oraz do połowy czwartego graliśmy poprawnie, później coś się stało i szybko nam odskoczyli i nie zdołaliśmy już ich dogonić. Bardzo słabo zagraliśmy zagrywką, było dużo nieporozumień, co szybko wykorzystał przeciwnik dobrym dograniem i szybkim rozprowadzeniem piłki.