Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło w Turcji

Łukasz Żygadło w Turcji

Po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego, pierwszy rozgrywający polskiej reprezentacji podczas zakończonych we wrześniu Mistrzostw Europy - Łukasz Żygadło - zniknął z oczu polskim kibicom. Wyjechał do Azji. Gra w Halkbank Ankara.

Za Turkami trudno nadążyć – śmieje się Łukasz Żygadło.

Najlepszym tego przykładem jest system rozgrywek. Nieprzyjemna gra. Najpierw gramy w dwóch grupach po 10 drużyn. Trzeba być w pierwszej piątce, ale nieważne, z jaką liczbą punktów. Potem jest jedna grupa 10-zespołowa, a na koniec cztery najlepsze drużyny grają ze sobą trzy turnieje. Nie wiem, jak oni na to wpadli – mówi rozbawiony.Za to poziom gry tureckich drużyn wcale nie jest zabawny. – Z większością zespołów gra się bardzo nieprzyjemnie – relacjonuje Żygadło. – Pamiętam, jak grałem w Panathinaikosie, to poza dwiema silnymi drużynami nie było w Grecji z kim grać. Tu jest inaczej.

W Turcji mimo pozornego chaosu nie można mieć większych zastrzeżeń do profesjonalizmu klubów. – Ze zobowiązań finansowych wywiązują się na czas – podkreśla Żygadło. – Czasem w organizacji widać pewną niefrasobliwość albo brak pośpiechu, ale to przecież południowcy.

Polak już zaaklimatyzował się w Turcji. – Nie miałem z tym problemów. Klub wynajął mi mieszkanie w bardzo „europejskiej” dzielnicy. Są tu ambasady i zachodnie firmy. Na ulicach często słychać język angielski – opowiada. – Zresztą sami Turcy są bardzo otwarci i uczynni.

Po Ankarze porusza się bez samochodu. – Tutejsze kluby nie wynajmują aut zawodnikom. Kto choć raz przejedzie się po Stambule lub Ankarze, zrozumie dlaczego – śmieje się Żygadło. – Tutaj nawet jazda taksówką, to ogromne przeżycie.

Czy zamierza zostać w Turcji na dłużej? – Podoba mi się, choć nie na tyle, by chętnie spędzać tu Boże Narodzenie, a niestety tak będzie – wzdycha. – Właśnie spojrzałem w terminarz. Przełożony mecz rozgrywamy 24 grudnia. Wigilijny wieczór spędzę z kolegami w autobusie…

źródło: reprezentacja.net, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved