Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drugie zwycięstwo Tulicy Tuła w rosyjskiej Superlidze kobiet

Drugie zwycięstwo Tulicy Tuła w rosyjskiej Superlidze kobiet

W 2. kolejce rosyjskiej Superligi kobiet, Tulica Tuła pokonała 3:0 Fakieł Nowyj Urengoj. To drugie zwycięstwo w drugim ligowym meczu zespołu Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej i Agaty Karczmarzewskiej. Na inaugurację Superligi Tulica wygrała z aktualnymi mistrzyniami Rosji - Uralochką Ekaterinburg.

W Tule po cichu liczono na zwycięstwo w pierwszym ligowym meczu na własnym parkiecie. Dzisiejsza wygrana jest tym cenniejsza, że jest to pierwsze, historyczne zwycięstwo Tulicy przed własną publicznością w rozgrywkach Superligi, w których drużyna występuje po raz pierwszy.

Debiut na własnym parkiecie wypadł więc bardzo udanie. Najtrudniejszą częścią spotkania była końcówka trzeciej partii, kiedy przy prowadzeniu 18:13, przyjezdne siatkarki „wzięły się do roboty”. Wyszły na prowadzenie 24:23, jednak zabrakło im zimnej krwi aby skończyć seta. Ostatecznie gospodynie wygrały tego seta na przewagi (26:24) i cały mecz 3:0.

Tulica Tułamasz Tuła – Fakieł Nowyj Urengoj 3:0 (25:18, 25:21, 26:24)