Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Centrostal Bydgoszcz – Grześki Kalisz 3:1

Centrostal Bydgoszcz – Grześki Kalisz 3:1

Gdy mistrz Polski gra z wicemistrzem, emocji raczej nie powinno brakować. Tymczasem zespół Grześków Kalisz oddał mecz praktycznie bez walki. W drugim secie Centrostal wygrał do 9!

Na długo zamilkli kibice zespołu z Kalisza, kiedy Karolina Ciaszkiewicz kolejnymi asami serwisowymi odbierała ochotę do gry ich drużynie. Gdy stanęła za linią końcową boiska, już było prawie po secie, bo tablica pokazywała 18:8. "Ciacho" pomyliła się dopiero na 22:9 zagrywając w siatkę, ale dała swoim koleżankom taką siłę, że nie pozwoliły już rywalkom na zdobycie punktu.

Gdyby to był boks, to przynajmniej liczenie do 9, jeśli nie nokaut. – Nie istnieliśmy w pierwszych dwóch setach – przyznał trener Wojciech Lalek . Ale jego Grześki to odporny zespół. – Dobrze dziewczyny, zaczynamy grać – mobilizował z boku boiska Lalek, gdy jego podopieczne przegrywały 5:9 w trzeciej partii. Po asie serwisowym Marty Pluty na 11:13 trener bydgoszczanek Piotr Makowski poprosił o czas. Błąd podwójnego odbicia popełniła wówczas rozgrywająca Magda Godos , atak skończyła w następnej akcji Anna Barańska i mieliśmy remis. Rywalki złapały rytm, a bydgoszczanki przedwczesną wiarę w to, że po łatwym drugim, mecz skończy się w trzecim secie.

Ostatnia partia, w której kibice Grześków przypomnieli sobie, po co przywieźli bębny, rozpoczęła się od skutecznego ataku Barańskiej. Widowisko przypominało to, co oba zespoły wyprawiały bijąc się na początku października w Szamotułach o Superpuchar Polski. Trwała wymiana ciosów. Siły rażenia kaliszankom starczyło do remisu po 17. Znów dała wtedy znać o sobie Ciaszkiewicz. Potem autowy atak Grześków i Lalek wezwał zespół na linię. Potem jednak zaatakowała Joanna Kuligowska i nie pomogła wymiana na rozegraniu Pluty na Owczynnikową. Ręka zadrżała jeszcze tylko Magdzie Godos przy serwisie (23:21), ale "Jadzia" Kuligowska nie dość, że odebrała serwis, to skończyła kontrę, a na koniec był blok na Kucharskiej.

Centrostal Bydgoszcz – Grześki Kalisz 3:1 (25:19, 25:9, 18:25, 25:21)

Składy zespołow:

Centrostal/Focus Park: Godos, Kuligowska, Liniarska, Kowalkowska, Studzienna, Ciaszkiewicz, Wysocka (libero) oraz Szajek, Wysocka, Śrutowska, Wilczyńska, Mróz

Grześki: Owczynnikowa, Barańska, Kucharska, Woźniakowska, Filipowa, Kuczko, Styskal (libero) oraz Kuehn, Pluta, Liktoras