Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jacek Pasiński: Nie popadajmy w euforię

Jacek Pasiński: Nie popadajmy w euforię

fot. archiwum

Opieka dwóch klubów, Startu i Budowlanych, nad zespołem siatkarek z Bałut, przy równoczesnym pozyskaniu sponsora - Energetyki Teren, spowodowała, że wzrosły poważnie nadzieje na awans tej drużyny do ekstraklasy.

Trener Jacek Pasiński : – Nie popadajmy w euforię. Do zakończenia mistrzostw I ligi jeszcze daleka droga. Tak się złożyło, że do tej pory graliśmy, z wyjątkiem KSZO Ostrowiec, z zespołami słabszymi, na co wskazuje ich miejsce w tabeli. Teraz będziemy mieli, jak to się mówi, pod górkę.

 

W przyszłym tygodniu czeka nas bój z coraz lepiej spisującą się drużyną SMS PZPS, w której skupione są najzdolniejsze siatkarki młodego pokolenia. Potem przyjdzie nam zmierzyć się z nie byle kim, bo z samym liderem rozgrywek, Gedanią, a następnie z Częstochową. Dopiero te mecze zweryfikują nasze siatkarskie możliwości. 

Znam swój zespół, wiem na co go stać. A muszę powiedzieć, że przy pełnej mobilizacji stać go na nawiązanie równorzędnej walki z najlepszymi drużynami w tej klasie mistrzowskiej. Naszym celem na ten sezon jest zajęcie miejsca w pierwszej czwórce I ligi. I ten plan jest całkiem realny do wykonania.

 

Ale awans do wyższej klasy wiąże się nie tylko z umiejętnościami czysto sportowymi. Musi mu równolegle towarzyszyć odpowiednio zbudowana infrastruktura, czyli pełne zabezpieczenie warunków organizacyjno-finansowych.

 

Ale nie wybiegajmy zbyt daleko w przyszłość. Najpierw udowodnić musimy swą sportową wartość z rywalkami teoretycznie od nas silniejszymi. I pod tym kątem przygotowujemy się do czekających nas zmagań o ligowe punkty.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved