Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Robert Prygiel w drużynie zagranicznych gwiazd Superligi?

Robert Prygiel w drużynie zagranicznych gwiazd Superligi?

Wczoraj władze Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki, podjęły decyzję o rozegraniu Meczu Gwiazd Rosji. Spotkanie pomiędzy gwiazdami rodzimego chowu oraz „legionerami”, odbędzie się najprawdopodobniej w grudniu tego roku.

Miłą informacją dla polskich kibiców jest fakt, że w drużynie „legionerów” najprawdopodobniej zagra Robert Prygiel. Inicjatywa rozegrania spotkania wyszła od rosyjskiej gazety sportowej Sport–Express.

Propozycja rozegrania takiego meczu padła już 30 listopada ubiegłego roku. Spotkania gwiazd nie są niczym nowym – w takich krajach jak Włochy, Grecja, Francja, weszły już na stałe do corocznego kalendarza rozgrywek. Inicjatywa Sport–Expressu została bardzo dobrze przyjęta praktycznie przez wszystkich specjalistów zawodowo parających się siatkówką, jak i przez kibiców, jednak w ubiegłym sezonie w ciasnym kalendarzu rozgrywek nie udało się znaleźć stosownego „okienka”.Wczoraj zarząd WFS powrócił do tej koncepcji, i podjął historyczną decyzję o rozegraniu pierwszej w historii Superligi konfrontacji gwiazd. Nikt nie wątpi o tym, że widzowie, którym będzie dane oglądać takie spotkanie, będą świadkami pasjonującego widowiska. Z jednej strony grający w Superlidze Rosjanie (czyt. reprezentacja kraju), z drugiej – drużyna złożona z reprezentantów Francji, Bułgarii, Polski, Argentyny, Serbii, Holandii i Ukrainy. Co będzie, jeśli jeszcze dojadą Kubańczycy, to znaczy prawie cała reprezentacja tego kraju?

Jeszcze rok temu rozważano opcję, aby drużynę „legionerów” prowadził Zoran Gajić, ale teraz trenuje przecież reprezentację Rosji, zatem wypada mu raczej prowadzić zespół gwiazd rosyjskich. Po drugiej stronie siatki mógłby natomiast teraz stanąć Łotysz Boris Kolczins lub Białorusin Władimir Alekno, a nawet słynny Wiaczesław Zajcew, który niedawno wrócił z Włoch. Sprawa rozstrzygnie się wkrótce, w drodze rozmów między ekspertami siatkarskimi SE, organizatorów meczu oraz WFS.

Jakie będą składy? Pewnie ostatecznie zostaną ustalone nieco później, ale na razie pierwsze szóstki mogłyby, według SE (a właściwie według rankingu nagrody im. Kuzniecowa), wyglądać tak:

Rosjanie:

Rozgrywający: Paweł Zajcew (Dynamo Moskwa)

Przyjmujący: Taras Chtiej (Nieftianik Baszkortostana), Igor Szulepow (Dynamo TTG)

Atakujący: Semen Połtawski (Dynamo Moskwa)

Środkowi: Nikołaj Apalikow (Lokomotiw – Izumrud), Rusłan Olichwer (Dynamo TTG)

Libero – Aleksiej Werbow (Lokomotiw – Biełogorie)

Legionerzy:

Rozgrywający: Nikołaj Iwanow (Nieftianik Baszkortostana)

Przyjmujący: Matej Kazijski (Dynamo Moskwa), Guido Goertzen (Iskra)

Atakujący: Robert Prygiel (ZSK Gazprom)

Środkowi: Jewgienij Iwanow (Fakieł), Аlejandro Spajić (Lokomotiw – Biełogorie)

Libero: Hubert Henno (Dynamo Moskwa)

Wczoraj trener „sbornej” Zoran Gajić odmówił podania składu reprezentacji Rosji, który chciałby zaprezentować w Meczu Gwiazd. Według niego, do grudnia pozostało jeszcze wiele spotkań Superligi i szansę na dobre zaprezentowanie się i otrzymanie powołania ma każdy rosyjski siatkarz bez wyjątku. Gajić uważa, że jego obecny pogląd na formę tego czy innego zawodnika może ulec zmianie, i wobec tego nie chciałby sobie już teraz ograniczać możliwości wyboru. Poinformował tylko, że w składzie drużyny chciałby mieć trzech rozgrywających, czterech środkowych i dwóch libero.

Zadanie serbskiego szkoleniowca jest o tyle trudne, że wielu graczy, którzy grali na ME 2005 nie pokazują w tej chwili, grając w klubach, swojego prawdziwego potencjału. Ba, niektórzy – jak na przykład Siergiej Makarow czy Siergiej Baranow – nawet nie wychodzą w pierwszych szóstkach. Z drugiej strony, w Superlidze błyszczą zawodnicy, o których prawie nikt nie oczekiwał takiej formy. Cóż, poczekamy do grudnia…

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved