Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Prezes Coviello kontra Andrzej Niemczyk

Prezes Coviello kontra Andrzej Niemczyk

Do klubu Minetti Infoplus Vicenza wpłynęły oficjalne powołania do reprezentacji Polski, dla Katarzyny Skowrońskiej i Magdaleny Śliwy. Przypomnijmy, że "Złotka" zagrają w dniach 15-20 listopada w Wielkim Pucharze Mistrzyń, w Japonii. Z wyjazdu Polek, a zwłaszcza Śliwy, nie jest zadowolomy prezes Vicenzy, Coviello.

– Wyjazd podstawowych zawodniczek a zwłaszcza Śliwy na tak długi okres czasu, pozbawia zespół Vicenzy możliwości na wykonanie założonych planów treningowych – tłumaczy prezes Coviello, który jest zdecydowanie przeciwny wyjazdowi Śliwy do Japonii. – Wszyscy wiemy, jak ważna jest w każdym zespole rola dyrygenta – dodaje.

Prezes, który jest w stałym kontakcie z selekcjonerem reprezentacji Polski, Andrzejem Niemczykiem, podkreśla, że przez ostatnie sześć lat zawsze udało się ze sztabem trenerskim i władzami PZPS dojść do porozumienia w sprawach gry Magdy Śliwy w reprezentacji. Niemczyk ripostuje, że byłaby to wyśmienita okazja do zakończenia tak pięknej kariery reprezentacyjnej dla tej zawodniczki.Konieczne będzie więc znalezienie wyjścia z tej sytuacji, tak aby nie zahamować postępów i nie zniweczyć tego, co w grze Minetti Infoplus Vicenza udało się już poukładać, zarówno jeżeli chodzi o zgranie jak i o rozwiązania taktyczne.

źródło: inf. własna, skowronska.pl, vicenzavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved