Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W sobotę Jadar i Górnik dokończą 5. kolejkę

W sobotę Jadar i Górnik dokończą 5. kolejkę

Jest wiele przesłanek, które pozwalają mocno wierzyć w to, że Jadar Radom wygra z Górnikiem Radlin i zwiększy przewagę punktową nad rywalami.

Sobotni mecz z Górnikiem mimo znacznej różnicy potencjału obu zespołów zapowiada się interesująco. Po roku doświadczeń w siatkarskiej elicie „górnicy” znów powrócili do I ligi, ale trzeba przyznać, że obecnie jest to zupełnie inna drużyna niż ta, która grała w PLS-ie. Niewiele zresztą brakowało, a klub w ogóle nie przystąpiłby do rozgrywek ligowych. Z podstawowego składu odeszło kilku kluczowych zawodników, a ich zmiennicy – przynajmniej na razie – nie wnieśli zbyt wiele do drużyny. Potwierdzają to wyniki. Górnik wygrał tylko jeden mecz – na inaugurację z SMS-em PZPS Spała 3:2. Nie popisał się też w Pucharze Polski przegrywając z drugoligowym zespołem MKS Rosiek Syców 1:3. Zarówno w tym jak i w pozostałych meczach Ślązacy grali znacznie poniżej oczekiwań. Trener Marek Przybysz przy każdej stosownej okazji mówi o tym, że celem zespołu nie jest powrót do ekstraklasy, ale utrzymanie w lidze. Jeśli więc pozwolą im na to umiejętności zrobią wszystko by ugrać w Radomiu jak najwięcej. – Faworytem są oczywiście gospodarze, ale marzą nam się punkty, o które zamierzamy mocno powalczyć – zapowiedział były gracz Jadaru, obecnie reprezentujący barwy Górnika – Michał Jaskulski.

Po wygranej z Nysą, radomianie spokojnie przepracowali tydzień przygotowując się do meczu z Górnikiem, a w perspektywie również do najważniejszej konfrontacji rundy – z Chemikiem Bydgoszcz. Zespół Pawła Blomberga pauzował w lidze, ale nie próżnował. W towarzyskim meczu przegrał z beniaminkiem ekstraklasy Jokerem Piła 1:3.Zdecydowanym faworytem konfrontacji Jadar – Górnik są radomianie. Ten mecz warto rozstrzygnąć bez dodatkowych emocji. Trener Grzegorz Wagner znajdzie zapewne argumenty by jego podopieczni wyszli na parkiet odpowiednio zmotywowani.

Mecz Jadaru z Górnikiem zakończy rozgrywaną na raty piąta kolejkę.

Zobacz również:

Wyniki 5. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved