Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vicenza mocna, lecz jeszcze bez instynktu

Vicenza mocna, lecz jeszcze bez instynktu

Nowa drużyna Minetti Infoplus Vicenza w kilku dotychczasowych grach pokazała swój potencjał, jeśli nie powiedzieć, że stała się małą rewelacją początku sezonu, grając siatkówkę na wysokim poziomie. Sukces drużynie Katarzyny Skowrońskiej i Magdaleny Śliwy ma przynieść nowy szkoleniowiec, Manuela Benelli.

Mimo wszystko trener Minetti twierdzi, że jej dziewczynom brak jeszcze instynktu zabójcy tzn. brak przekonania do zamknięcia partii w fazie ku temu dogodnej. Zespół Z Vicenzy można porównać występy do szyji bez głowy – jest szkielet ale brak mu ciała.

Podczas meczu z faworyzowaną drużyną Chieri przy możliwości zakończenia meczu na 3:1 dziewczyny pozwoliły sobie na dawkę emocji aby przypieczętować zwycięstwo dopiero w tie-breaku. Następnie po przekonującym wyjazdowym zwycięstwie przeciwko drużynie z Tortoli, w trzeciej grze sezonu brak instynktu zwycięzcy powtarza się przeciwko drużynie z Pesaro. Nie ma słów na usprawiedliwienie siatkarek oddających set przy sześciu piłkach setowych przy możliwosci ustawienia meczu na 2:0, które aby tego było mało przegrywają trzecią partię przy stanie 24:21!Zespół ten posiada wielkie możliwości taktyczne, jest niewątpliwie mocniejszy w porównaniu z drużyną poprzedniego sezonu, również co nie pozostaje bez znaczenia w postaci kibiców o czym świadczy fakt wykupionych ponad 400 abonementów, lecz może a przede wszystkim musi się rozwijać. Za notę pozytywną należy zaliczyć udane występy młodej „Piske” Arrighetti która od razu rzucona została na głęboką wodę w miejsce Crozzolin wyeliminowanej przez kontuzję, czekamy na potwierdzenie wielkich umiejetności Skowrońskiej, Paccagnella oraz Djerisilo, jak i dotrzymanie kroku przez Śliwę.

Aby wypełnić obowiązki na wysokim poziomie Minetti Infoplus zdecydowanie wymaga wsparcia drugiej linii ze strony Adams, Strarovic oraz Takahashi, które nie wykorzystały jeszcze w pełni swego czasu na parkiecie przyznanego przez Benelli.

Pomimo wszystko bilans gier jest jak najbardziej pozytywny, Vicenza wykorzystuje każdą chwilę aby szkielet zespołu przemienił się w ciało. Pamiętajmy że jest to drużyna nowa, ale na pewno o wielkich możliwosciach, które jeszcze niejednokrotnie będą miały możliwość pokazać. I nie pozostaje nam nic innego jak wierzyć że tak potrzebny instynkt „zabójcy” przyjdzie we właściwym momencie.


Benelli ma przynieść sukces

„Benelli” tak oto ma brzmieć słowo sukces w zespole z Vicenzy. Już początek rozgrywek wskazuje na to, że Minetti nie będzie drużyną do bicia. Najlepszy start ligowy od pięciu edycji, indywidualne wysokie miejsca poszczególnych zawodniczek w klasyfikacjach a do tego charyzmatyczna i pełna energii trener Manù Benelli.

Jako zawodniczka Benelli osiągnęła bardzo wiele. W serie A zadebiutowała w wieku lat siedemnastu, od razu rozpoczynając od zwycięstwa mistrzostwa kraju, którego wraz z zespołem Teodora Ravenna nie oddała – uwaga – przez kolejnych dziesięć lat z rzędu, dwa puchary Mistrzyń Europy, liczne puchary ligi włoskiej.

Przejście od roli liderki na parkiecie do roli trenera przeszła bardzo naturalnie, jak podkreśla oczywiste jest, że rola trenera nie kończy sie na gwizdku końcowym, pewien typ mediacji trwa nadal długo po meczu, natomiast zawodnik woli zapamietać lub zapomieć tylko wynik.

Włosi nazywają to „grinta”, czyli zapał, zapał do ciężkiej pracy do osiągania sukcesów, to właśnie ma w sobie Manù Benelli. Stara się to jak najdokładniej przekazać swoim zawodniczkom przed dwoma ważnymi wyjazdowymi meczami do Santeramo na czwartą kolejkę rozgrywek ligowych oraz pierwsze spotkanie pucharowe. Jak zauważa oba mecze są równie ważne, jednak ambitnym planem szkoleniowca jest dotarcie do finału Pucharu Włoch, gdzie finał jest zawsze przeżyciem niepowtarzalnym. My już w tym roku chcemy tę radość dzielić z kibicami biało-czerwonych kończy Benelli.

Tłumaczenie tekstów: www.skowronska.pl

źródło: gazzettino.it, skowronska.pl, vicenzavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved