Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > SPS Politechnika Częstochowa – Legionovia 3:2

SPS Politechnika Częstochowa – Legionovia 3:2

Siatkarki SPS-u Politechniki przerwały dzisiaj passę przegranych spotkań i w 7. kolejce rozgrywek I Ligi Kobiet pokonały na własnym parkiecie drużynę Legionovii Legionowo 3:2. Częstochowianki prowadziły już 2:0, jednak rywalki w kolejnych partiach zaczęły popełniać zdecydowanie mniej błędów i zdołały doprowadzić do tie-breaka...

Pierwsza partia spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla drużyny miejscowej. Częstochowianki szybko wysunęły się na prowadzenie 7:4 a następnie 12:9. Rywalki zaczęły grać skuteczniej i zdołały się zbliżyć na jedno oczko (13:12). SPS kontrolował jednak wydarzenia na boisku i po bloku Solska – Marszałek ponownie prowadził różnicą 4 punktów (17:13). Przy stanie 20:18 trener Bogus wprowadził zamiast rozgrywającej Magdaleny Pietroczuk Annę Cupisz na podwyższenie bloku. Zmiana okazała się jak najbardziej trafna, bowiem Ania razem z Magdą Fedorów zdobyły blokiem 21 punkt dla Politechniki. Ostatecznie set wygrany przez gospodynie 25:22.

Drugi set to od początku gra punkt za punkt. Do stanu 10:10 żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż 1 punkt. Wtedy jednak na polu zagrywki stanęła Magda Fedorów , która swoją zagrywką napsuła sporo krwi przyjezdnym. Politechnika odskoczyła na 2 oczka. Rywalki bardzo dużo problemów miały z odbiorem częstochowskich zagrywek, więc przewaga SPS-u szybko „podskoczyła” do 4 punktów (19:15). Przy stanie 20:15 trener częstochowianek podobnie jak w pierwszej partii wprowadził na podwyższenie bloku Anię Cupisz , która identycznie jak poprzednio spisała się znakomicie zdobywając dla Politechniki 21 punkt. Pierwszą piłkę setową zespół spod Jasnej Góry miał przy stanie 24:16, jednak rywalkom udało się wybronić do stanu 25:18. Ostatni punkt zdobyła atakiem ze skrzydła Marzena Nieczyporowska .

Trzecia odsłona meczu pokazała zupełnie inne oblicze SPS niż w partiach poprzednich. Po chwile gry Legionovia prowadziła 2:7 i prezentowała się o wiele lepiej niż wcześniej. Przede wszystkim rywalki zaczęły mocniej zagrywać, przez co częstochowianki raz po raz zatrzymywały się na bloku legionistek. Mimo ofiarnej gry w obronie Politechnice nie udało się zbliżyć na więcej niż 4 punkty (13:17) i set bez historii zakończył się do 18.

Identyczny przebieg jak set trzeci miał kolejny, czwarty. Politechnika nie mogła pokonać rywalek w żadnym elemencie gry. Nie pomagały reprymendy trenera, ani wprowadzenie na boisko Anny Cupisz . Kibice ożywili się trochę przy stanie 10:17, kiedy to dwa asy zaserwowała Edyta Węcławek i przewaga zmalała do 5 punktów. Legionovia nie pozwoliła jednak gospodyniom na więcej i doprowadziła do tie-breaka wygrywając czwartą partię do 17.

Tie-break rozpoczynał się od minimalnego prowadzenia zespołu miejscowego (5:4). Gra była wyrównana, jednak po dwu zepsutych atakach zespołu z Legionowa zmiana stron następowała przy stanie 8:5 dla SPS-u. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 10:7 o czas poprosił trener Legionovi, a szkoleniowiec częstochowski po raz kolejny zmienił rozgrywającą Magdę Pietroczuk na Anię Cupisz . Po wznowieniu gry rywalki Politechniki oddały piłkę za darmo, a z drugiej piłki punkt dla SPS-u zdobyła Magda Fedorów . W kolejnych akcjach skutecznie atakowała Edyta Węcławek i pierwszą piłkę meczową częstochowianki miały przy stanie 14:8. Legionovia zdołała ją jeszcze wybronić, jednak w kolejnej akcji szans rywalkom nie dała Edyta Węcławek, która dzisiejszego dnia była praktycznie nie do zatrzymania.

Kolejne spotkanie SPS rozegra w najbliższą sobotę (29.10) z AZS Ostrowiec Św. Mecz ten został przełożony z 12 listopada (9. kolejka). Spotkanie odbędzie się w hali Polonia o godzinie 16.

SPS Politechnika – Legionovia Legionowo 3:2 ((25:22, 25:18, 18:25, 17:25, 15:9)

SPS Politechnika : Pietroczuk, Nieczyporowska, Marszałek, Fedorów, Solska, Węcławek, Kędzia (l) oraz Cupisz.