Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Winiarski: Zagraliśmy lepiej z AZS Olsztyn

Michał Winiarski: Zagraliśmy lepiej z AZS Olsztyn

- To ogromna satysfakcja pokonać takiego rywala - powiedział Michał Winiarski, jeden z najlepszych zawodników Skry Bełchatów w meczu z Lokomotiwem Biełgorod (3:1).

Mistrzowie Polski sprawili ogromna niespodziankę pokonując jeden z najlepszych zespołów na Starym Kontynencie. A styl w jakim to zrobili budzi uznanie. Debiut w Lidze Mistrzów wypadł rewelacyjnie, ale siatkarze z Bełchatowa nie popadają w zbytnia euforię.

Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym meczu, bo jeśli byśmy za długo się cieszyli, mogłoby to mieć fatalne konsekwencje w lidze – dodał Michał Winiarski. Już w sobotę podopiecznych Ireneusza Mazura czeka ciężki bój. W 3. kolejce Polskiej Ligi Siatkówki Skra zmierzy się na wyjeździe z Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa.Ostatnia akcja meczu z Lokomotiwem była wręcz niewiarygodna. Najpierw Winiarski obronił piłkę nogą, a za chwilę skutecznie wykończył kontratak.

Tych kontr wszyscy dziś bardzo dużo skończyliśmy, w tym elemencie radziliśmy sobie naprawdę dobrze. Jak zresztą w większości pozostałych. A co do ostatniej akcji… Przepisy siatkówki pozwalają podbijać piłkę każdą częścią ciała, także nogą. Kopnąłem więc intuicyjnie w górę, chyba nawet równocześnie z Radkiem Wnukiem. A potem Andrzej wystawił piłkę do mnie i ją skończyłem. Dobrze mi się zresztą gra z tym rozgrywającym, jest świetny – stwierdził 22-letni zawodnik.

Rosjanie potężnie zagrywali, podejmowali spore ryzyko. Czasem było więc trudno odebrać serw, ale wiele razy siatkarze Lokomotiwu płacili cenę za ten sposób gry i nie trafiali w boisko – podkreślił Winiarski, który uważa że Skra może grać jeszcze lepiej.

Moim zdaniem lepiej graliśmy w niedzielnym meczu z PZU AZS Olsztyn – zakończył reprezentant Polski.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved