Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Zwycięskie Grześki

LM: Zwycięskie Grześki

W swoim drugim spotkaniu w Lidze Mistrzyń siatkarki kaliskich Grześków odniosły upragnione pierwsze zwycięstwo. Po 74 minutach gry spotkanie z Mladostem Zagrzeb zakończyło się rezultatem 3:0 (29:27, 25:21, 25:15).

W pierwszej fazie pierwszego seta gra kaliszanek nie wyglądała dobrze. Mistrzynie Polski nie nadążały za szybkim rozegraniem przeciwniczek i psuły sporo zagrywek. Zupełnie bezproduktywna była Straszimira Filipowa, której ataki były bardzo nieporadne. M.in. dzięki temu Chorwatki prowadziły już 14:9.

Sygnał do odrabiania strat dała Anna Barańska, która dwukrotnie zablokowała najlepszą w zespole Mladosti Sanję Popović. Kaliszanki szybko doprowadziły do wyrównania, a po ataku Barańskiej prowadziły nawet 18:17. Chorwatki nie dawały za wygraną, i wygrały trzy kolejne piłki. W końcówce seta trener Wojciech Lalek wprowadził na boisko Martę Plutę i nie odczuwającą jeszcze skutki kontuzji Marię Liktoras. Zmiany przyniosły efekt – Grześki obroniły dwie piłki setowe, a po kolejnym bloku Barańskiej przejęły inicjatywę. By wygrać seta, potrzebowały jednak aż czterech piłek. W drugiej partii długo trwała walka punkt za punkt. Wreszcie po dwóch skutecznych zagraniach Edyty Kucharskiej i asie serwisowym Barańskiej, kaliszanki objęły prowadzenie 16:13. Pomimo trzech kolejnych popsutych zagrywek, Grześki przewagę tę utrzymały, a w samej końcówce seta nawet powiększyły. Duża w tym zasługa wreszcie skutecznej Bułgarki Filipovej.

W trzecie partii siatkarki z Kalisza szybko wywalczyły przewagę, choć trzeba dodać, że przeciwniczki bardzo im w tym pomogły. Z pierwszych dwunastu punktów aż połowę Grześki zdobyły po zepsutych zagrywkach Chorwatek! W końcówce seta przewaga była tak znaczna, że trener Lalek wprowadził na boisko młodą Ewelinę Toborek, która popisała się kilkoma udanymi zagraniami.

Najlepszą zawodniczką meczu była Barańska, która zddobyła 17 pkt i zanotowała aż 79 proc. tzw. idealnego przyjęcia.

Grześki Kalisz – Mladost Zagrzeb 3:0 (29:27, 25:21, 25:15)

Składy zespołów

Grześki: Barańska, Kucharska, Woźniakowska, Owczynnikova, Filipova, Kutsko, Styskal (libero) oraz Kuehn, Pluta, Liktoras, Toborek

Mladost: Petrović, Kastelan, Resić, Dugandzić, Popović, Kwasnyca, Cigić (libero) oraz Zahora

Następny mecz w siatkarskiej Champions League kaliszanki rozegrają 3 listopada w Hiszpanii z Tenerife Marichal.