Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Cel mamy jasny – wygranie Ligi Mistrzyń.

Cel mamy jasny – wygranie Ligi Mistrzyń.

O takim duecie marzy każdy trener siatkówki na świecie. Trener drużyny Cannes to szczęściarz nad szczęściarze. Yan Fang już wcześniej miał w swoich szeregach znakomitą i piękną Victorię Ravvę. Teraz dołączyła do niej Małgorzata Glinka.

Nie przesadzajmy – śmieje się Gosia. – To nie jest konkurs piękności. Z Victorią gra mi się bardzo dobrze, a atmosfera w zespole jest naprawdę super.

Glinka przyznaje, że była zaskoczona obowiązkami pozaboiskowymi w nowym klubie.Sesje zdjęciowe ze sponsorami, spotkania z kibicami. Tego się nie spodziewałam – opowiada.

„Maggie” miała świetne wejście do Cannes. W meczu Ligi Mistrzyń przeciwko drużynie ze Stambułu zdobyła 11 punktów. W swoim debiucie w lidze francuskiej – 8.

Cel jasny – wygrać Ligę Mistrzów

To na razie tylko rozgrzewka – twierdzi. – Z każdym, kolejnym meczem będzie lepiej. Musi być! Cel mamy jasny – wygranie Ligi Mistrzyń.

O lidze Glinka nie wspomina. Od wielu lat RC Cannes niepodzielnie panuje we Francji.

Przyjęło się, że liga jest dla nas spacerkiem. Ale tu nie gra się tak łatwo, jak się o tym mówi – twierdzi. – Bardzo mocno trenujemy, szkoleniowiec wyciska z nas siódme poty.

Pierwsze tygodnie we Francji były dla niej uciążliwe. Oprócz treningów dziesiątki spraw do załatwienia: banki, telefony, mieszkanie, nauka nowego języka.

Już się dogaduje

Nie lubię tego – zdradza. – A co do języka… Na boisku jakoś się dogaduję, zwroty siatkarskie już opanowałam. Zresztą trener to sympatyczny gość. Wygląda może na ponuraka, ale w rzeczywistości to wesoły facet.

Na razie Glinka myśli tylko o grze w lidze i Lidze Mistrzyń. Występy z reprezentacją Polski w Pucharze Wielkich Mistrzyń, na razie nie spędzają jej snu z oczu.

Awans do tego turnieju to już nasz wielki sukces – ocenia. – Zagramy na luzie. Bez presji. Pokażemy tam dobrą siatkę – obiecuje.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved