Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Przed meczem Centrostalu z Euphony Tongeren

Przed meczem Centrostalu z Euphony Tongeren

W minioną sobotę Centrostal Focus/Park Bydgoszcz zainaugurował sezon ligowy, a już w najbliższą środę siatkarki czeka pierwszy pojedynek w ramach Pucharu Top Teams z zespołem Euphony Tongeren.

Poza belgijkami grupowymi rywalkami wicemistrzyń Polski będą drużyny Volero Zurych, oraz Stinta Bacau.

Naszym celem jest wyjście z grupy i awans do najlepszej czwórki tych rozgrywek. O grze naszych przeciwniczek wiemy niewiele, dlatego zespół trzeba będzie ustawiać w trakcie spotkania – mówi Piotr Makowski.Drużyna bydgoska startując w tych rozgrywkach Pucharu Top Teams pięć lat temu, prowadzona przez trenera Leszka Piaseckiego zdobyła brązowy medal. W tym sezonie dzięki rozstawieniu w drugiej rundzie rozgrywek siatkarki z nad Brdy, podobnie jak zespół Euphony Tongeren nie musiały się przebijać w turniejach eliminacyjnym jakie zostały rozegrane na początku października w ośmiu europejskich miastach. Do tych dwóch ekip, dołączyli zwycięzcy turniejów w Zurychu i Klagenfurcie – zespoły Volero Zurych, oraz Stinca Bacau.

Nie jest to wcale łatwa grupa, jednak zrobimy co w naszej mocy, aby godnie reprezentować miasto na arenie międzynarodowej – mówi Waldemar Sagan. – Wydaje się, że najtrudniejszym rywalem będzie zespół Volero Zurych w którym grają trzy Amerykanki: Santos, Roberts i słynna Logan Tom. Poza nimi w składzie są też Rosjanka Artamonowa i Ukrainka Ljubow Jagodina, która grając wiele lat w Stali Bielsko Biała napsuła Nam sporo krwi – zachwala rywalki menedżer bydgoskiego zespołu.

Patrząc na skład Szwajcarek to obawy przed tą drużyną nie są bezpodstawne. Przez eliminacje Volero przeszło jak burza, pokonując kolejne rywalki w trzech setach, dlatego bardzo ważny wydaje się pierwszy pojedynek, który polskie siatkarki stoczą na wyjeździe z belgijskim Euphony.

Zespół z Tongeren to drużyna prezentująca solidny poziom europejski. W tym sezonie dołączyła do nich Irina Starzyńska, która grała w Polsce wiele lat pod nazwiskiem Beżenar. Grającą trenerką jest Anna Śliwińska mająca na swoim koncie mistrzostwo Polski zdobyte z zespołem Czarnych Słupsk w latach 90-tych – informuje Waldemar Sagan.

Zapraszamy kibiców na mecze z naszym udziałem. Z pewnością będzie to dla nich fantastyczne widowisko oraz okazja do zobaczenia w akcji najlepszych europejskich drużyn – dodaje wiceprezes bydgoskiego klubu, nie kryjąc zadowolenia z faktu że jego zespół ma okazje uczestniczyć w tak prestiżowych rozgrywkach.

Top Teams Cup to turniej w którym nie ma łatwych rywali. Żadna z drużyn która się tutaj znalazła nie trafiła do tych rozgrywek przypadkowo. Jednak my również znalazłyśmy się w elicie klubów europejskich i na pewno na tym nie poprzestaniemy. Będziemy walczyć o każda piłkę do upadłego. Do każdego meczu przystąpimy z zamiarem zwycięstwa – zapowiada Ewa Kowalkowska, kapitan zespołu z Bydgoszczy.

Zobacz również:

Grupa A pucharu Top Teams kobiet

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved