Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwsze porażki zespołu Doroty Świeniewicz

Pierwsze porażki zespołu Doroty Świeniewicz

W ostatni weekend włoska Serie A1 pauzowała. W tym terminie, w turnieju o Superpuchar Włoch, zmierzyły się cztery czołowe drużyny ligi: Despar Perugia (z Dorotą Świeniewicz), Pallavolo Chieri, Foppapedretti Bergamo (z Katarzyną Gujską) i Asystel Nowarra.

Po każdym skończonym ataku Świeniewicz z trybun turyńskiego „okrąglaka” rozlegały się śpiewy: Dorota, Dorota!, albo: Oto nasz kapitan! To kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Perugii, które przyjechała kilkaset kilometrów, by obejrzeć kolejny triumf swojej drużyny. Tym razem jednak kibice ze stolicy Umbrii musieli obejść się smakiem. Ich ulubienice przegrały w Turynie obydwa mecze.

W półfinale z Asystelem Polka zdobyła 10 punktów, grając przy ponad 70% skutecznością w przyjęciu. Tego dnia jednak nie ten element decydował o końcowym sukcesie. Despar przegrał 1:3. W niedzielę Dorota zagrała skuteczniej w ataku (łącznie 15 „oczek”), ale za to cały zespół o wiele gorzej w przyjęciu, ok.40 %. Koleżankom Świeniewicz ponownie udało się ugrać tylko jednego seta i ostatecznie zająć w całym turnieju tylko czwartą lokatę.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved