Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Wilga Garwolin na kolanach

II liga mężczyzn: Wilga Garwolin na kolanach

- Wilga Garwolin na kolanach - tymi słowami można określić sobotni mecz SPS-u Zduńska Wola, z byłym już liderem tabeli 3. grupy II ligi. Bardzo dobra gra siatkarzy SPS-u wraz z postawą kibiców, złożyły się na doskonałe widowisko siatkarskie.

Niesieni dopingiem licznie tym razem zgromadzonej publiczności, gospodarze w 65 minut zmietli z parkietu przyjezdnych. Pod nieobecność chorego trenera Grzegorza Zawieruchy, role trenera SPS pełnił Krzysztof Domagała. Spotkanie zakończyło się wygraną SPS-u 3:0 i zduńskowolanie powrócili na fotel lidera.

Na początku pierwszego seta oba zespoły grały bardzo nerwowo. Walka do połowy seta toczyła się pod dyktando Wilgi, która prowadziła dwoma punktami. Wtedy na zagrywce pojawił się Rafał Hendel i swoimi mierzonymi zagrywkami sprawił na tyle kłopotu gościom, że nie byli oni w stanie wyprowadzić skutecznych ataków. SPS wyszedł na prowadzenie 19:17. Był to decydujący moment tego seta, mający też wpływ na przebieg rywalizacji w całym meczu. Prowadzona od tej chwili, dalsza walka punkt za punkt, dała gospodarzom prowadzenie 1:0 w setach.

Drugi set przebiegał od początku do końca pod dyktando SPS-u. W tym czasie zduńskowolanom wychodziło wszystko. Świetnie atakowali, blokowali i bronili ataki przeciwników, czym zupełnie rozbili zespół z Garwolina. Doskonale w tym secie grali skrzydłowi: Piotr Pierzchalski, Maciej Kordysz oraz Wojciech Wesołowski.

W trzecim secie szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na stronę zduńskowolskiego zespołu. SPS zaczął tego seta podobnie jak drugiego – czyli od wysokiego prowadzenia (4:1, 8:3, 16:11). W końcówce goście starali się jeszcze odrobić straty, ale nie pozwolili na to bardzo dobrze grający dzisiaj zawodnicy SPS-u.

Na indywidualne wyróżnienie w drużynie gospodarzy zasłużył atakujący Piotr Pierzchalski, który swoimi mocnymi i skutecznymi atakami wzbudzał aplauz zduńskowolskiej widowni. Pewnie na środku siatki radził sobie Krzysztof Domagała, precyzyjnie atakując i ustawiając blok. Solidnie w przyjęciu zagrywki radzili sobie Wojciech Wesołowski i Maciej Kordysz. Libero, Sławomir Krypel, wybronił bardzo dużo ataków gości, pokazując, że nie ma dla niego w obronie piłek straconych.

SPS Zduńska Wola – GKS Wilga Garwolin 3:0 (25:23, 25:14, 25:22)

SPS: Marcin Laskowski, Krzysztof Domagała, Rafał Hendel, Piotr Pierzchalski, Wojciech Wesołowski, Maciej Kordysz, Sławomir Krypel (libero)

Wilga: Sokołowski, Rybak, Kocik, Borkowski, Górecki, Kucharski, Stempień (libero) oraz Drabkowski, Kopyść, Kurzawa, Świerżewski