Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra Bełchatów rozgromiła PZU AZS Olsztyn

Skra Bełchatów rozgromiła PZU AZS Olsztyn

Najciekawiej zapowiadający się mecz drugiej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki, pomiędzy BOT Skrą Bełchatów a PZU AZS Olsztyn nie spełnił oczekiwań kibiców. Olsztynianie praktycznie bez walki polegli 0:3 w "jaskini lwa".

To miał być szlagier kolejki, jednak stało się zupełnie inaczej. Podopieczni szkoleniowca Ireneusza Mazura potrzebowali zaledwie trzech setów aby rozprawić się z jednym z ich największych konkurentów do złotego medalu mistrzostw Polski. Bełchatowianie byli znacznie lepsi od swego rywala pod każdym względem siatkarskiego rzemiosła. Atomowe zagrywki, a przede wszystkim piekielnie mocny atak oraz skuteczna obrona w polu poprowadziły energetyków do zwycięstwa.

To najwyraźniej nie był dobry dzień dla siatkarzy PZU AZS, którzy swoje punkty zdobywali głównie po błędach przeciwnika. Paweł Papke, Piotr Gruszka oraz Michał Bąkiewicz, którzy mieli stanowić o sile olsztyńskiej drużyny nie byli w stanie przebić się przez wysoki blok gospodarzy. Na boisku wyraźnie brakowało kontuzjowanego Pawła Zagumnego, który do gry wróci dopiero za kilka tygodni.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od mocnego uderzenia energetyków, którzy już po kilku chwilach, ku uciesze licznie zgromadzonych w bełchatowskiej hali kibiców prowadzili 10:3. Olsztynianie sprawiali wrażenie nieco ospałych, zawiodła obrona, a także przyjęcie zagrywki co w znacznym stopniu utrudniało rozgrywanie akcji odpowiedzialnemu za to Piotrowi Lipińskiemu. Na nic zdały się wskazówki trenera Grzegorza Rysia, który dwoił się i troił, aby tylko pomóc swoim graczom. Na drugą przerwę techniczną oba zespoły schodziły przy kilkupunktowym prowadzeniu bełchatowian (16:10). Set zakończył się świetnym blokiem ukraińskiego przyjmującego Skry, Vitaliyia Kitkieva na Michale Bąkiewiczu (25:20).

Druga odsłona tego meczu przyniosła Skrze bezapelacyjne zwycięstwo. Podobnie jak i w pierwszym secie, gospodarze już na początku partii uciekli swym przeciwnikom na kilka oczek, świetną zmianę w połowie seta dał Paweł Maciejewicz, który na boisko wprowadził się zagrywając asa serwisowego. Radosław Wnuk wraz z Robertem Szczerbaniukiem brylowali na środku siatki, raz po raz zatrzymując ataki olsztynian. Bełchatowianie pewnie wygrali, nie pozwalając nawet wyjść swojemu przeciwnikowi z dwudziestki (25:17).

Trzecia partia pojedynku pomiędzy mistrzem a wicemistrzem Polski nie różniła się zbytnio od dwóch poprzednich. Ponownie akademicy z Olsztyna nie byli w stanie przeciwstawić się znakomicie dzisiaj spisującej się Skrze. Obrazu gry nie zmienili Michał Ruciak oraz Marcin Możdzonek, którzy zmieniając swych kolegów pojawili się na boisku. Ponadto w końcowej fazie seta, środkowy bloku PZU AZS Marcin Nowak dostał żółtą kartkę za ponowne komentowanie decyzji sędziowskich. Skra wygrała również tego seta (25:20) i tym samym całe spotkanie 3:0.

Zawodnikiem meczu wybrany został Michał Winiarski, który brylował w ataku oraz przyjęciu. Na wyróżnienie zasługują również Krzysztof Stelmach i Mariusz Wlazły.

Po meczu rozmawialiśmy znajlepszym graczem meczu, Michałem Winiarskim: – Kilka dni przed meczem na treningach realizowaliśmy taktykę przygotowaną przez trenerów Mazura i Nawrockiego. Myślę, że właśnie dzięki temu dzisiaj to my byliśmy lepszym zespołem. Zagraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie, we wszystkich elementach Olsztyn zagrał znacznie słabiej od nas, popełniał wiele błędów, co zresztą potrafiliśmy świetnie wykorzystać, wygrywając 3:0. W środę czeka nas kolejny, bardzo trudny mecz. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie rosyjski Lokomotiv Biełgorod. Jesteśmy niezwykle bojowo nastawieni, wiadomo bardzo chcielibyśmy wygrać, ale nie ukrywam, że o to będzie niezwykle ciężko.

BOT Skra Bełchatów – PZU AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:17, 25:20)

Skra: A.Stelmach, M. Wlazły, R. Wnuk, R. SZczerbaniuk, M. Winiarski, K. Stelmach, K. Ignaczak (l) oraz P. Maciejewicz, M. Dobrowolski, V. Kiktyev.

PZU AZS: P. Lipiński, P. Papke, M. Nowak, W. Grzyb, M. Bąkiewicz, P. Gruszka, P. Kuciński (l) oraz P. Czarnowski, M. Możdżonek, M. Siebeck, M. Ruciak.