Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Joker Piła – AZS Politechnika Warszawa 1:3

Joker Piła – AZS Politechnika Warszawa 1:3

Nie tak miało wyglądać spotkanie beniaminka z Politechniką Warszawa. Pilanie znów nie zdobyli punktu, a co gorsza, przegrali w kiepskim stylu. Powody do zadowolenia mieli jedynie kibice Politechniki.

Trudno było wymagać od siatkarzy Jokera sprawienia niespodzianki w meczu ze Skrą Bełchatów, ale Politechnika z pewnością była w ich zasięgu. Tylko w pierwszej partii pilanie pokazali, że stać ich na coś więcej, niż tylko walka o utrzymanie się w lidze. Na parkiecie wiedli prym doświadczeni zawodnicy: rozgrywający Sławomir Gerymski i były gracz Politechniki Piotr Szulc. A że ich koledzy nie zawodzili, Joker szybko wygrał tę partię.

Po zmianie stron gospodarze spisywali się już znacznie gorzej. Kłopoty sprawiała im nawet stacjonarna zagrywka warszawian, nie potrafili też zatrzymać ataków rywali blokiem. Politechnika z kolei nie miała kłopotów z przyjęciem serwisów Jokera, w czym celował Adrian Dyżakowski, a rozgrywający Peter Turiansky często kierował piłki do skutecznego Radosława Rybaka.

Nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby Jakub Kaźmierski trafił w boisko przy setbolu dla Jokera w trzeciej partii. Jego serwis był jednak niecelny, a dwie kolejne piłki padły łupem Politechniki. Ostatni set był tylko formalnością – prowadzenie gości ani przez moment nie było zagrożone. – Gratuluję moim podopiecznym zimnej krwi w końcówce trzeciego seta. Zwycięstwo na trudnym terenie bardzo nas wszystkich cieszy – mówił po meczu trener Politechniki Krzysztof Felczak. – Spotkanie przegraliśmy już w trzecim secie. Starał się jak mógł Sławomir Gerymski, ale młodsi gracze nie dorówali do jego poziomu – stwierdził z kolei szkoleniowiec Jokera Dariusz Luks.

Joker Piła – AZS Politechnika Warszawa 1:3 (25:20; 21:25, 24:26, 19:25)

Joker: Chwastyniak, P. Lach, Valastek, Gerymski, Szulc, Winnik oraz Kowalski (libero), Owczarski, Jurkojć, Kaźmierski, M. Lach.

Politechnika: Kowalczyk, Rybak, Turiansky, Małecki, Malicki, Skalski oraz Dyżakowski (libero), Drabkowski, Szcześniewski, Kusio.