Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dwa zwycięstwa siatkarzy z Warki

Dwa zwycięstwa siatkarzy z Warki

Drużyna WTS Warka znów udowodniła, że cel awansu do I ligi traktuje bardzo poważnie. W ciągu dwóch dni pokonała SMS II PZPS Spała 3:0, a następnie rezerwy Jadaru 3:1.

Oba spotkania przebiegały wyraźnie pod dyktando podopiecznych Marka Bernata. Konfrontacja z SMS-em trwała niespełna godzinę, a byłaby krótsza gdyby nie to, że Bernat ochoczo sięgał po rezerwy.

Teoretycznie trudniejszą przeprawę faworyci powinni byli mieć w meczu z rezerwami Jadaru. Również i ten pojedynek dobitnie wykazał, że oba zespoły dzieli spora przepaść w umiejętnościach. – Powinniśmy wygrać z Jadarem bez straty seta, ale za szybko uwierzyliśmy, że mecz już się skończył – zauważył kapitan WTS Tomasz Rosa.

Gościom mocno namieszał w trzecim secie Damian Słomka, kończąc wiele ataków. Szkoda, że nie miał wsparcia w zespole, który po raz kolejny rozczarował. – Trudno sensownie wytłumaczyć taką postawę. Chłopaków stać na pewno na lepszą grę, ale w Radomiu przed własną publicznością są nieco zagubieni – podsumował występ trener Dariusz Fryszkowski.

Jadar II Radom – WTS Warka 1:3 (15:25, 16:25, 25:23, 19:25)

Jadar II: Skrok, Gutkowski, Prusakowski, Szumielewicz, Żaliński, Fryszkowski, Surmacz (libero), Mach, Żyłkowski, Słomka, Bucki.

WTS: Kołodziej, Korpak, Żuber, Kempisty, Wykowski, Rosa, Gradowski (libero), Mazowiecki, Otwinowski.

WTS Warka – SMS II Spała 3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

WTS: Kołodziej, Korpak, Żuber, Kempisty, Wykowski, Rosa, Gradowski (libero), Mazowiecki, Otwinowski, Morawski.