Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dalin Myślenice – Centrostal Bydgoszcz 1:3

Dalin Myślenice – Centrostal Bydgoszcz 1:3

Miały być trzy punkty i tak też się stało - są trzy punkty dla bydgoskich siatkarek, które w pierwszym meczu ekstraklasy w nowym sezonie, wygrały z Dalinem Myślenice. Myśleniczanki tylko w drugiej odsłonie postawiły się rywalkom.

Rzeczywiście taki był nasz plan, żeby na inaugurację rozgrywek nie stracić ani jednego punktu, a jak się da, nawet seta – mówi trener Centrostalu/Focus Park Piotr Makowski . Bydgoszczanki wypełniły więc postawione przed nimi zadanie i dobrze rozpoczęły sezon, w którym bronią wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski.

Spośród czterech partii, które siatkarki z Bydgoszczy rozegrały w podkrakowskich Myślenicach, dwie były naprawdę wyrównane. Drugiego seta zresztą Dalin nawet wygrał, a w trzecim trwała wyrównana walka do stanu 16:16, a potem było jeszcze 21:19 dla bydgoszczanek. Ostatnie cztery punkty zdobyły jednak nasze siatkarki. – Ogromna w tym zasługa Kasi Mróz . Wyszła na boisko i wywalczył kolejno trzy akcje, najpierw zrobił blok a potem skończyła dwa ataki. Liczę na jej wejścia w kolejnych spotkaniach. Razem z innymi środkowymi Olą Liniarską i Jolą Studzienną może wnieść wiele do naszej gry – Makowski chwali 24-letnią, najwyższą w zespole zawodniczkę.

Z roli libero bardzo dobrze wywiązała się debiutująca w ekstraklasie Katarzyna Wysocka , która musi zastąpić Dominikę LeśniewiczKasia miała 70 procent skuteczności w odbiorze zagrywki rywalek – mówi bydgoski szkoleniowiec – A naprawdę trudno się gra w specyficznej hali w Myślenicach. To bardzo gorący teren – dodaje.

Centrostal/Focus Park musiał oddać siatkarkom Dalinu jednego seta. Myśleniczanki prowadziły w nim od początku, dzięki znakomitej grze w obronie. Świetnie spisywała się libero Magdalena Saad . W ataku i na zagrywce punktowała Katarzyna Jarczewska. Bydgoszczanki wyrównały wprawdzie w tym secie na 24:24, ale dwie ostatnie akcje wygrały zawodniczki Dalinu – Należał im się ten set, bo grały niezwykle ambitnie. Myślę, że nie tylko my przegramy w Myślenicach seta. Inni faworyci ligi też będą mieli tam kłopoty, a może nawet stracą nie jedną partię i oddadzą punkt – mówi Makowski.

W pozostałych częściach meczu bydgoszczanki nie miały problemu ze zwycięstwem, bo nie zlekceważyły przeciwnika. – Cieszę się z tego, bo z mobilizacją w każdym momencie gry jest czasem problem a my tego uniknęliśmy – tłumaczy trener Centrostalu/Focus Park.

Tak jak w meczach sparingowych przed sezonem w ligowym pojedynku wystąpiła cała jedenastka, która pojechała do Myślenic – I każda spełniła swoje zadanie. Cieszę się z tego, bo chcę wykorzystywać wszystkie możliwości zespołu – wyjaśnia Makowski.

Wczoraj bydgoskie siatkarki nie odpoczywały. Wróciły do domu o 3. nad ranem a już w południe zameldowały się na siłowni. Dziś wieczorem wsiadają już do autobusu i jadą w długą podróż do Belgii. W środę bowiem Centrostal/Focus Park zaczyna mecze w Pucharze Top Teams. Zagra z Euphony Tongeren.

Dalin Myślenice – Centrostal/Focus Park 1:3 (18:25, 26:24, 19:25, 12:25)

Centrostal/Focus Park: Ciaszkiewicz, Kuligowska, Studzienna, Liniarska, Godos, Kowalkowska, Wysocka (libero) oraz Szajek, Śrutowska, Wilczyńska, Mróz