Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani-Start Łódź – Polonia Świdnica 3:0

Budowlani-Start Łódź – Polonia Świdnica 3:0

Przy ul. Św. Teresy w Łodzi licznie zgromadzili się kibice, spodziewając się kolejnej pewnej wygranej Budowlanych-Start z siatkarkami beniaminka ze Świdnicy. Nie zawiedli się, gospodynie po szybkim meczu wygrały 3:0.

Zespół Budowlanych jeszcze nie przegrał meczu w tym sezonie, a MKS Polonia wygrała tylko jeden. Po zakończeniu tego spotkania statystyka się nie zmieniła.

Pierwszy set po osiemnastu minutach zakończył się wynikiem 25:14, właściwie w każdym elemencie gry łodzianki były lepsze. Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Gryciuk a jej silne ataki pokazały, że był to jej najlepszy mecz w barwach Budowlanych. Również Joanna Bednarek była wyróżniającą się zawodniczką na parkiecie.

W drugim secie siatkarki ze Świdnicy dużo lepiej prezentowały się na przyjęciu, ale łodzianki szybko „odskoczyły” po dobrych blokach Szyriny i Shelukhiny, a także paru skutecznych kiwkach Swietłany Riabko . Dopiero przy stanie 22:17 Polonia zaczęła odrabiać straty. Wisniewska i Antoniak doprowadziły do stanu 23:22, ale znowu po dobrym bloku set zakończył się wynikiem korzystnym dla łodzianek (25:23).

Trzecia partia, podobnie jak pierwsza zakończyła się po osiemnastu minutach. Cały mecz trwał natomiast zaledwie 65 minut. Trener Jacek Pasiński przy stanie 21:9 wpuścił na parkiet Beatę Gajdę i Annę Rudzką-Adamiak . Set zakończył się wynikiem 25:13 dla Startu.

Na meczu pojawił się również trener reprezentacji Polski siatkarek, Andrzej Niemczyk . Przyjechał prosto ze szpitala i zaraz po meczu udał się tam z powrotem. Jak widać ze zdrowiem naszego szkoleniowca nie jest najgorzej, a ciężko mu wytrzymać bez siatkówki, skoro potrafi przerwać swój pobyt w szpitalu, żeby obejrzeć spotkanie ligowe w rodzinnym mieście.

Budowlani-Start Łódź – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

Budowlani-Start: Riabko, Szyrina, Grądzka (libero), Gryciuk, Shelukhina, Rudzka-Adamiak, Bednarek, Związek, Głowacka, Gajda

Trener: Jacek Pasiński

Polonia: Wiśniewska, Dej, Antoniak, Lis, Zamara, Graca, Sadłocha Szczęsna, Talarska, Malczyk, Katyńska

Trener: Ryszard Kruk