Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W weekend trzy razy GTPS Gorzów – Zawkrze AZS UWM Mława

W weekend trzy razy GTPS Gorzów – Zawkrze AZS UWM Mława

Po tym weekendzie gorzowianie i siatkarze z Mławy będą się znali na wylot. Dzisiaj zagrają o punkty ligowe, a jutro, dwa razy zmierzą się w Pucharze Polski.

Dla drużyny GTPS zdecydowanie ważniejsza będzie konfrontacja ligowa, która w hali I LO przy ul. Puszkina rozpocznie się w sobotę o godz. 18:00. To będzie pierwsza część trzymeczowego serialu z Zawkrze AZS UWM Mława – rezerwami ekstraklasowego AZS Olsztyn. – Może i pojawi się presja wyniku, bo tego spotkania nie wolno nam już przegrać – zapowiada prezes gorzowskiego klubu Paweł Górnikiewicz. – Jeśli jednak wyjdziemy na boisko z taką wolą walki jak w pucharowym meczu z Polską Energią Sosnowiec, to o końcowy wynik jestem spokojny. Zapraszam kibiców, którzy jeszcze nie przekonali się do tej drużyny. Gorzowska siatkówka to nie tylko walka o medale. Nasz zespół potrafi grać efektownie i skutecznie. Jeszcze nie raz to udowodni.

W drużynie nie widać wielkiego niepokoju. Pewnie wynik ostatniego spotkania w Ozorkowie byłby o wiele lepszy, gdyby gorzowian nie dopadły problemy zdrowotne. Pucharowy pojedynek z ekstraklasową Polską Energią, GTPS wygrał, ale ten sukces okupił urazami Marcina Olichwera i Łukasza Lamchy. Pierwszy z wymienionych w sobotę wróci na boisko. – Znów musieliśmy w składzie trochę pozmieniać, cały czas jednak będę się upierał, że nie jesteśmy słabi i w kolejnych spotkaniach to udowodnimy – powiedział drugi trener GTPS i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników gorzowskiej drużyny, Radosław Maciejewicz. – Dlatego z naszych dotychczasowych wyników nie robiłbym wielkiej tragedii. To dopiero początek rozgrywek, jeszcze wiele spotkań do rozegrania. W tym roku gramy za trzy punkty, a więc jedna, czy druga wygrana natychmiast przesuną nas w górę tabeli. Pewnie, że nie zakładaliśmy trzech porażek w pierwszych meczach. Było nas stać na zwycięstwo z Olimpią Sulęcin, czy ostatnio w Ozorkowie. Nie ma co jednak rozdzierać szat i lepiej patrzeć do przodu. Liga jest wyrównana i każdy będzie groźny u siebie. My też mamy zamiar w hali przy ul. Puszkina nie tracić punktów. Z Sulęcinem mieliśmy pecha, bo trenowaliśmy gdzie indziej, a przyszło nam grać na Czereśniowej. Myślę, że w pojedynku z Mławą wykorzystamy specyfikę naszego boiska i dopiszemy do naszego dorobku pierwszy komplet punktów.W niedzielę GTPS zagra z Mławą dwa pojedynki fazy grupowej Pucharu Polski. Pory rozpoczęcia spotkań w ostatniej chwili zostały zmienione na godz. 11:00 i 15:00. Mławianie załatwiają sprawę pucharowych spotkań z gorzowianami za jednym zamachem ze względów oszczędnościowych. Początkowo wydawało się, że podobnym tropem pójdzie GTPS i dwa mecze w PP z mistrzami Polski Skrą rozegra w Bełchatowie na koszt rywala. Prezes gorzowskiego klubu postawił jednak na inne rozwiązanie. – Będę się starał, aby w listopadzie Skrę sprowadzić do Gorzowa – zapowiada Górnikiewicz. – Zobaczyć najlepszą drużynę w kraju to będzie wielka frajda dla kibiców, a dla zawodników szansa pokazania się. Takie doświadczenie na pewno zaprocentuje później w lidze. Po pierwszych meczach nie wpadam w żaden stres, bo w tej chwili nasze miejsce w tabeli zupełnie nie odpowiada klasie zespołu. Z beniaminkami miało grać się łatwiej. Nie udało się. Teraz trzeba sobie postawić poprzeczkę wyżej i wygrać z Bydgoszczą, czy Radomiem. Śmiem twierdzić, że w I lidze nie ma drużyny, której nie można pokonać.

Siatkarze walczą nie tylko o ligowe punkty, ale również o poprawę sytuacji finansowej drużyny. Prezes GTPS mówi wprost, że ciągle jest biednie. – Nie będę nikogo oszukiwał, że pod względem organizacyjnym jest świetnie – powiedział Górnikiewicz. – Robimy wszystko, aby zapiąć nasz budżet. Ciągle toczą się rozmowy. Jest biednie, ale ja nie mam zamiaru poddawać się. Widać kilka światełek w tunelu i mam nadzieję, że nasza drużyna nie zostanie pozostawiona sama sobie. Kilka firm, wcale nie potentatów na gorzowskim rynku, już nam pomaga. Nie są to wielkie kwoty, ale każda pomoc w takiej sytuacji jest istotna. Jest z nami miasto. Bez pomocy samorządu już dawno siatkarskiej drużyny ligowej w Gorzowie by nie było.

Jedną z form pomocy drużynie jest zakup karnetów. Wszystkie mecze GTPS w Gorzowie można obejrzeć za 100 PLN, a więc całoroczna karta wstępu gwarantuje kilka widowisk gratisowych. Karnety można kupować w klubie przy ul. Fabrycznej, codziennie w godz. 11:00-13:00, w hali przy ul. Czereśniowej, w godz. 10:00-15:00 oraz w kasach przed każdym pojedynkiem.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved