Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarski II-ligowy weekend drużyn z Opola

Siatkarski II-ligowy weekend drużyn z Opola

Siatkarze AZS-u Opole grają dzisiaj wyjazdowy mecz z liderem 2. grupy II ligi - Rośkiem Syców. Zespół ASPS-u Opole (4. grupa II ligi kobiet), podejmuje dzisiaj krakowską Armaturę. To jednak nie koniec ligowego grania opolanek w tym tygodniu. Jutro, w Tomaczowie Lubelskim, grają przełożony mecz 4. kolejki z tamtejszą Tomasovią.

Podczas meczu z Rośkiem Syców atmosfera powinna być bardzo „rodzinna”. – W zasadzie cała drużyna z Sycowa ma za sobą występy w opolskim AZS-ie – mówi trener akademików, Zbigniew Rektor.

Można więc powiedzieć, że w sobotę na parkiecie spotkają się dwie szóstki złożone z siatkarzy AZS-u Opole. Po jednej stronie będą obecni gracze, a po drugiej stronie byli. Barwy drużyny Rośka Syców reprezentują m.in. Paweł Ciemny, Robert Meier, Marcin Lasik, a nowymi nabytkami są Andrzej Strzała i Łukasz Murdzia, którzy w zeszłym sezonie spadli z AZS-em z serii B.– Chłopcy znają się więc doskonale, trudno będzie się czymś zaskoczyć – stwierdza Rektor. Jego zdaniem wygra ten zespół, który popełni mniej błędów.


Siatkarki opolskiego ASPS-u zaczynają weekend od meczu u siebie. – Teraz musimy wygrać. Nie chcemy robić z siebie pośmiewiska – mówi przed sobotnim meczem z Armaturą Kraków Arletta Preis.

Opolanki w trzech meczach sezonu doznały trzech porażek. Przegrywały głównie końcówki setów. – Przedyskutowaliśmy to i wspólnie z trenerem doszłyśmy do wniosku, że trzeba zmienić ustawienie – opowiada Preiss. – Ze środka na skrzydło powędruje Barbara Bawoł. Dla Basi to wygodniejsza sytuacja, bo ona jest właśnie skrzydłową. Teraz nasz atak będzie mocniejszy – podkreśla przyjmująca ASPS-u.

Skutki urazów odczuwają jeszcze rozgrywająca Agnieszka Kowalczyk i środkowa Gabriela Plecner. – Przez to nie mogą jeszcze skakać tak wysoko i biegać tak szybko, jak by chciały. Agnieszka ma dostać nowy stabilizator na kostkę i to powinno pomóc. Teraz wystawy będą równie dobre jak zawsze, ale gra nieco dynamiczniejsza – zapewnia Preiss.

Mecz ASPS Opole – Armatur Kraków odbędzie się w sobotę o godz. 16:00, w sali gimnastycznej w miasteczku akademickim.

W niedzielę akademiczki zawitają do Tomaszowa Lubelskiego, aby rozegrać zaległy mecz z Tomasovią. Dla opolanek, które w tym sezonie nie wygrały jeszcze meczu, ten weekend daje możliwość znacznego poprawienia swojego konta punktowego i pozycji w tabeli.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved