Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przed meczem Resovia – Mostostal

Przed meczem Resovia – Mostostal

fot. archiwum

Na ten monent kibice siatkówki w Rzeszowie czekali kilka miesięcy. Dzisiaj na Podporomie znowu zawita Polska Liga Siatkówki. W drugiej kolejce sezonu 2005/06, Resovia podejmie Mostostal Kędzierzyn - Koźle, głównego rywala w walce o piąte miejsce.

Drużyny mają podobny potencjał i umiejętności. O zwycięstwie mogą zadecydować szczegóły – mówi trener kędzierzynian Wojciech Drzyzga. – Po zwycięstwie 3:0 w pierwszej kolejce, również w Rzeszowie chcemy wygrać – dodaje. Jego podopieczni tydzień temu nie dali szans we własnej hali Politechnice Warszawa, ale kilka dni wcześniej dość niespodziewanie ulegli AZS-owi Nysa, w spotkaniu Pucharu Polski. Ciężko więc przewidzieć jak zaprezentują się w Rzeszowie. – Będziemy musieli zatrzymać Gromadowskiego, bo to może być klucz do zwycięstwa – zapowiada trener Resovii Jan Such. – Do tego dołożymy jeszcze grę z krótkiej, którą w spotkaniach sparingowych z Mostostalem przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść – dodaje.

 

Obie drużyny, w ostatnim miesiącu grały już ze sobą trzykrotnie i wszystkie te spotkania wygrywali rzeszowianie. – Sparingi to zupełnie coś innego niż gra o punkty – tonuje Tomasz Kozłowski, który w sobotę zastąpi na pozycji rozgrywającego, kontuzjowanego Grzegorza Pilarza. – Mam do Tomka duże zaufanie. Przez ostatni tydzień ćwiczyliśmy różne warianty gry i myślę że powinno być dobrze. Z Tomkiem będziemy grali podobnie jak z Grześkiem, czyli szybko i kombinacyjnie – zaznacza Such. Zmiennikiem Kozłowskiego będzie najstarszy obecnie zawodnik w PLS, Zbigniew Zieliński. – Zbyszek będzie wchodził na podwójne zmiany, razem z Tomkiem Kamudą. Niestety nie było zbyt wiele czasu aby mógł się zgrać z zespołem, dlatego przy jego rozegraniu gra będzie spokojniejsza i dokładniejsza – dodaje Such. 

Wbrew pozorom, zmiana na pozycji rozgrywającego wcale nie musi być osłabieniem Resovii, bo przeciwnicy rozpracowywali rzeszowian pod kątem gry z Pilarzem. – Na pewno kontuzja pierwszego rozgrywającego to duże osłabienie Resovii, ale dla nas to też może być problem. Gra Kozłowskiego jest dla nas zagadką – mówi Drzyzga. – Z pewnością będę grał inaczej niż Grzesiek, bo mam inny styl rozegrania. Trener rozmawiał ze mną dużo i ustawiał pewne zagrania, którymi będziemy chcieli zaskoczyć rywali – skomentował Kozłowski.

 

Mecz ten będzie miał też w tle kilka podtekstów. Po przeciwnych stronach siatki stanie bowiem dwójka braci Kozłowskich. Tomek będzie rozgrywał w barwach Resovii, a młodszy Michał, będzie pełnił rolę zmiennika Petra Zapletala po stronie Mostostalu. Specyficzną wymowę spotkanie będzie miało również dla Dusana Kubicy, nowego libero Resovii. Rok temu bronił on bowiem barw drużyny z Kędzierzyna.

 

Siatkówka jest grą zespołową, ale o zespole decydują poszczególni ludzie. Warto więc przyglądnąć się, na jakiej pozycji dana drużyna może osiągnąć przewagę. Za zespołem gości z pewnością przemawia rozegranie. Para Zapletal-Michał Kozłowski powinna, przynajmniej teoretycznie, dzielić piłkami lepiej niż duet Tomasz Kozłowski-Zieliński. W ataku Tomasz Józefacki góruje nad młodym Gromadowskim doświadczeniem, ale umiejętności obu panów można ocenić na podobnym poziomie. Na newralgicznych pozycjach przyjmujących oba zespoły również prezentują się podobnie. Doświadczeni zawodnicy libero Kubica i Musielak gwarantują bowiem stały wysoki poziom, zaś pozostali przyjmujący to również solidni zawodnicy. Przewaga resoviaków może się uwidocznić na środku siatki. Para Perłowski-Szczygieł jest bowiem w tej chwili w wysokiej formie i w rankingu najskuteczniejszych zawodników zajmuje bardzo wysokie miejsca. A przecież w poprzednim tygodniu rywalizowali z nie byle kim, bo z reprezentantami Polski, Kadziewiczem i Plińskim. Także zagrywka może być mocnym punktem miejscowych. Wszak właśnie w tym elemencie napsuli oni sporo krwi jednemu z faworytów ligi, Jastrzębskiemu Węglowi.

 

Początek spotkania w sobotę o godzinie 17.

 

Tak było rok temu

 

23.10.2004 Resovia – Mostostal 3:1 (25:20, 28:26, 18:25, 25:22)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved