Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Czy obronią tytuł mistrzowski? – Grześki Kalisz przed sezonem

Czy obronią tytuł mistrzowski? – Grześki Kalisz przed sezonem

fot. archiwum

Obrona mistrzowskiego tytułu, zdobycie Pucharu Polski oraz awans do Final Four Ligi Mistrzyń to cele, jakie stawiają przed siatkarkami Grześków Kalisz klubowi działacze. - Mistrzowi Polski nie wypada nisko stawiać poprzeczki - uważa Jerzy Witczak.

Zrealizowanie tych wszystkich zadań będzie jednak bardzo trudne. Choć wydaje się, że zespół Grześków jest obecnie silniejszy kadrowo od tego z zeszłego sezonu, to jednak wąska kadra nie daje gwarancji utrzymania wysokiego poziomu gry przez całe rozgrywki.

Kaliski zespół przystępuje do rozgrywek w mocno przemeblowanym składzie. Z drużyną pożegnały się Amerykanka Kate Olsovsky, Bułgarka Kremena Trifonowa i, co będzie największą stratą, Katarzyna Jaszewska (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Sielicka). W ich miejsce pozyskano reprezentantkę Bułgarii Straszimirę Filipową, kadrowiczkę z Kazachstanu Julię Kuczko, Annę Barańską z wrocławskiej Gwardii oraz Katarzynę Styskal z Nafty Piła i Ewelinę Toborek z SMS Sosnowiec, która jest wychowanką Calisii. Jak na razie zdecydowanie najlepiej z nowych zawodniczek Grześków radzi sobie Barańska, która może stać się prawdziwą gwiazdą ligi. Próbkę swych nieprzeciętnych możliwości zawodniczka ta pokazała choćby w Perugii, gdzie zdobyła 15 pkt.

Zmiany nastąpiły też w sztabie szkoleniowym. Tuż po zakończeniu ubiegłego sezonu opuścił kaliską drużynę Alojzy Świderek. Ten cieszący się ogromnym autorytetem wśród działaczy i kibiców szkoleniowiec rekomendował na swego następcę dotychczasowego asystenta Wojciecha Lalka. Lalek, od wielu lat związany z Kaliszem, miał już okazję prowadzić zespół ówczesnej Calisii jako pierwszy trener, jednak po kilku nieudanych meczach podał się do dymisji. Tym razem nikt w klubie nie dopuszcza takiego scenariusza. Asystentem Lalka został pracujący wcześniej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu Mariusz Pieczonka.Dużym problemem dla tego duetu szkoleniowego jest kontuzja świetnej Marii Liktoras. Zawodniczka ta cały czas jest nie w pełni sił i przechodzi rehabilitację z urazem, który wyeliminował ją z występów w Mistrzostwach Europy.

Atutami Grześków powinny za to być dwie wysokiej klasy rozgrywające: Olga Owczynnikowa i Marta Pluta. Z każdym sezonem rozwija się talent Anny Woźniakowskiej, która po dobrych występach na Uniwersjadzie powinna coraz mocniej walczyć o miejsce w reprezentacji Polski. Ciekawie zapowiada się też walka o miejsce w pierwszej szóstce Grześków po powrocie do zdrowia Kuczko i Liktoras. Teoretycznie na ławce rezerwowych powinna znaleźć się wtedy Edyta Kucharska. Zawodniczka ta skazywana była na taką rolę już od dwóch sezonów, a jednak potrafiła wygrać rywalizację z Julią Szełuchną i Kremeną Trifonową.

Niebagatelnym atutem kaliskiego klubu, co jest bardzo istotne w naszych krajowych warunkach, jest jego stabilność finansowa. Jednego możnego sponsora zastąpił kolejny i zawodniczki nie powinny mieć problemów z pieniędzmi.

W nadchodzącym sezonie Grześki wszystkie swe mecze rozgrywać będą w hali w Opatówku, gdyż władze Ligi Siatkówki Kobiet nie dopuściły do rozgrywek kaliskiej sali. Tym samym zawodniczki z Kalisza mogą swą dobrą grą pozbawić przeciwniczki często używanego argumentu, że ich główną siłą jest specyficzna sala.

Mistrzowi Polski nie wypada nisko stawiać poprzeczki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ten sezon będzie da nas ciężki. Stawka zespołów ligowych wyrównała się bardzo i moim zdaniem aż sześć zespołów może walczyć o tytuł mistrzowski. Bardzo silny skład ma Muszynianka, tradycyjnie groźne będą drużyny Pałacu Bydgoszcz, Stali Bielsko, Nafty Piła, a według mnie czarnym koniem rozgrywek może być AZS WF Poznań – powiedział Jerzy Witczak dyrektor klubu

Zobacz również:

Skład Grześków Kalisz w sezonie 2005/2006

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved