Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > AZS AWF Poznań – Gwardia Wrocław 3:0

AZS AWF Poznań – Gwardia Wrocław 3:0

Ruszył nowy sezon kobiecej ekstraklasy. Udana okazała się inauguracja rozgrywek dla poznańskiego AZS-u AWF, który we własnej hali, choć nie bez kłopotu, w trzech setach pokonał osłabioną kadrowo Gwardię Wrocław.

Przed rozpoczęciem premiery siatkarskiego sezonu w Poznaniu miała miejsce miła uroczystość, kibice poznańskiego klubu wręczyli bukiet kwiatów najlepszej ich zdaniem zawodniczce sezonu 2004/2005 Janie Gromyko.

Pierwsze punkt dla poznanianek w premierze ligowego sezonu zdobyła Dominika Koczorowska. Kolejne fragmenty premierowej odsłony to walka „punkt za punkt”. Na pierwszą przerwę techniczną z minimalnym prowadzeniem zeszły miejscowe 8:7. Po przerwie technicznej nadal przeważały gospodynie, które prowadziły 14:11, 16:12. Od stanu 16:12 za odrabianie strat wzięły się ambitnie walczące wrocławianki, które zdołały nawet zmniejszyć stratę do rywalek do jednego punktu (20:19). Jednak dzięki skutecznej grze Koczorowskiej i Nykiej pierwszy set wygrały akademiczki 25:21.

Druga partia spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Obydwa zespoły walczyły „punkt za punkt”. Na pierwszą przerwę techniczną ponownie z prowadzeniem 8:5 schodziły podopieczne Romana Murdzy. Jednak od stanu 8:5 niespodziewanie dla poznańskich kibiców na parkiecie zaczęły dominować podopieczne trenera Rafała Błaszczyka, które na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:11. Jednak od tego momentu lepiej zaczęły grać miejscowe, które głównie za sprawą dobrze dysponowanej Koczorowskiej odrobiły straty i wygrały drugą partię ponownie 25:22.

Ostatni set bez historii wyrównany początek. W środku seta przewaga wrocławianek nawet 21:15, ale dzięki doświadczeniu i wspaniałej grze Koczorowskiej i fenomenalnie grającej w tej odsłonie Katarzynie Welnie, poznanianki wygrały trzecią odsłonę 25:22, a cały mecz 3:0. Spotkanie efektownym asem serwisowym zakończyła bohaterka meczu Katarzyna Welna.

Powiedzieli po meczu:

Roman Murdza (trener AZS AWF Poznań) – Cieszę się z wygranej, bo Gwardia Wrocław to tak jak przeczuwałem nie był łatwy rywal. Nie graliśmy zbyt efektownie, ale wolę zwyciężać brzydko niż przegrywać ładnie.

Rafał Błaszczyk (trener Gwardii Wrocław) – Pomimo porażki cieszę się z postawy swojego zespołu. Mam nadzieje, że momentami mój zespół zaprezentował się przy miejscowej publiczności korzystnie i wraz z gospodarzami stworzyliśmy dla kibiców dobre i emocjonujące widowisko. Gratuluję gospodarzą i życzę powodzenia, a my musimy ambitnie walczyć w kolejnych meczach ligowych o punkty.

AZS AWF Poznań – Gwardia Wrocław 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)