Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > PRO A mężczyzn: Zapowiedź 5. kolejki spotkań

PRO A mężczyzn: Zapowiedź 5. kolejki spotkań

Francuskie kluby wracają na parkiet. Szlagierowo zapowiada się mecz pomiędzy klubowym mistrzem Europy, Tours a mistrzem Francji, AS Cannes. Tourcoing podejmować będzie lidera tabeli, Stade Poitevin. A co poza tym?

Po ubiegło tygodniowej porażce w Paryżu drużyna z Nicei spotka się na własnym parkiecie z zespołem z Avignon. Goście po zaciętym pojedynku również przegrali swoje ostatnie spotkanie. Kolejność w tabeli wskazuje jednak, że góra powinni być gospodarze. Gdy dodać do tego własny parkiet to faktycznie zawodnicy Nice stawiani są w gronie faworytów tego pojedynku.

Montpellier, w którym gra Krzysztof Śmigiel spotka się na wyjeździe z wicemistrzem Francji, drużyną Arago de Sete. Nietrudno wskazać faworyta tego meczu. Montpellier ma swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo w nowym sezonie i plasuje się dopiero na 11 miejscu w tabeli. Arago to jakby nie było wicemistrz Francji. Zawodnikom Montpellier będzie niezwykle ciężko wywalczyć kolejne punkty.Spotkanie na szczycie szykuje się w Tours. Klubowy Mistrz Europy podejmować będzie na własnym boisko Mistrza Francji, AS Cannes. Mecz zapowiada się, więc niezwykle emocjonująco. Co ważne dla gości, Tours gra również w Lidze Mistrzów, więc będzie na szansa na wykorzystanie zmęczenia, które na pewno towarzyszy zawodnikom Tours przy dwóch ważnych meczach w tygodniu. Jednakże Cannes nie pokazuje siatkówki na poziomie z ubiegłego sezonu, więc wynik pozostaje sprawą otwartą.

W Rennes o cenne punkty powalczy beniaminek francuskiej PRO A, drużyna z Narbonne. Goście mają spore szanse na pokonanie rywali. Rennes po czterech kolejkach ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt i pięć wygranych setów. Zespół od początku sezonu prezentuje się raczej słabo i na pewno będą chcieli to wykorzystać zawodnicy Narbonne.

Lider tabeli, Stade Poitevin uda się w podróż do Tourcoing. Zapowiada się, zatem interesujący mecz. Obecnie Tourcoing traci trzy punkty do Poitevin, którzy po czterech kolejkach maja na swoim koncie komplet zwycięstw. Były klub Piotrka Gruszki nie jest jednak na straconej pozycji. W zgodnej opinii fachowców w tym spotkaniu może paść każdy możliwy rezultat.

Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Gazelec Ajaccio podejmie na własnym parkiecie Paris Volley. Faworyt w tym spotkaniu jest jeden. Gospodarze, którzy walczą w tym sezonie o utrzymanie niestety z meczu na mecz pokazują, że ucieczka ze strefy spadkowej będzie niezwykle trudna. Nikt nie spodziewa się, aby Paris stracił, choć seta w tym spotkaniu.

Zespół, w którym występuje znany z polskich parkietów, Jose Rivera, Beauvais spotka się w Toulouse z drugim beniaminkiem ligi, Spacer’s Toulouse, beniaminkiem, który dodajmy zajmuje obecnie 4 miejsce w tabeli. Zaskakująco faworytem tego spotkania są właśnie gospodarze, którzy z meczu na mecz udowadniają, że awans do PRO A nie był dziełem przypadku.

Zobacz również:

Francuska PRO A mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved