Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM siatkarzy: Kłopoty Sisleya, mistrz Polski czeka

LM siatkarzy: Kłopoty Sisleya, mistrz Polski czeka

Od wtorku do czwartku rozegrano mecze pierwszej kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy. BOT Skra Bełchatów pauzowała. Niespodzianek nie było, choć słynny włoski Sisley Treviso z ogromnym trudem pokonał niemiecki evivo Dueren 3:2.

Dwadzieścia zespołów zostało podzielonych na cztery grupy. Po trzy najlepsze z każdej awansują do dalszej fazy. Niebawem Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) wyznaczy gospodarza turnieju Final Four (marzec 2006). On zapewni automatycznie sobie udział w turnieju finałowym.

Jeżeli gospodarz finałowego turnieju znajdzie się wśród najlepszej trójki którejś z grup, to awans do następnej rundy uzyska drużyna z czwartych miejsc z najlepszym bilansem.W zgodnej opinii fachowców BOT Skra trafiła do bardzo silnej grupy. Lokomotiw Biełgorod dwa razy wygrywał Ligę Mistrzów i działacze rosyjskiego klubu nie ukrywają, że w tym sezonie interesuje ich tylko powtórzenie tego wyniku. EMU RPA Perugia z Sebastianem Świderskim jest finalistą play off Serie A. Lewski Siconco Sofia oraz Budocnost Podgoricka Banka na pewno nie należą do kopciuszków europejskiej siatkówki.

– Na pewno stać nas na zajęcie trzeciego miejsca w grupie – mówi trener mistrza Polski, Ireneusz Mazur. – Chcemy też powalczyć z zespołami z Perugii i Biełgorodu. Nie są to jakieś bezpodstawne przechwałki, tylko realna ocena naszych umiejętności.

W przeciwieństwie do rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów w siatkarskiej nie gra się o duże pieniądze. Nagrody za mecze są raczej symboliczne (3000 euro za zwycięstwo w fazie grupowej). Zwycięstwo w Final Four zostało wycenione na 30000 euro.

Zobacz również:

LM mężczyzn – wyniki i tabela grupa A, grupa B, grupa C, grupa D

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved