Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wygrana beniaminka w zaległym meczu I ligi kobiet

Wygrana beniaminka w zaległym meczu I ligi kobiet

W zaległym meczu I ligi kobiet doszło do sporej niespodzianki. Beniaminek, UMKS Łańcut, pokonał 3:2 Skrę Bełchatów - jednego z pretendentów do awansu do Ligi Siatkówki Kobiet.

W pierwszym secie ekipa z Łańcuta miała nie zbyt wiele do powiedzenia. Po kilku zagrywkach przedniej marki w wykonaniu Barbary Sikory trener Bogdan Dudek musiał prosić o czas (1:5). To pomogło. Kiedy na boisku pojawiła się Monika Bartnicka , która poprawiła nieco przyjęcie UMKS-u, od razu zrobiło się weselej (8:10). Miłe chwile trwały jednak krótko. Łańcut nie kończył ataków, czego nie można raczej powiedzieć o przyjezdnych (9:16). Te grały swoje i z minuty na minutę zbliżały się ku końcowi. Po ataku w siatkę Bernadetty Podolec wszystko stało się jasne i można było po raz pierwszy tego dnia zmienić się stronami.

Dziewczyny z UMKS-u zagrały jednak chimerycznie. W I i III secie prezentowały się słabo i na przyjęciu, i na zagrywce, i w ataku. Finisz drugiego, w którym się poprawiły, miał dramatyczny przebieg: zespół z Podkarpacia prowadził 24:21, po czym stracił trzy setbole i nawet mógł przegrać (było 24:25). Ostatnie trzy piłki należały jednak do UMKS-u. W tie-breaku siatkarki z Łańcuta wygrywały 9:6, 14:12 i nie powtórzyły błędów z drugiego seta.

Najlepsza wśród miejscowych była Monika Bartnicka , która wchodząc z ławki najpierw zagrała na przyjęciu, a potem wróciła na rozegranie.

UMKS Łańcut – Skra Bełchatów 3:2 (19:25, 27:25, 16:25, 20:25, 15:13)

UMKS Łańcut: Śląska, Pusz, Podolec, Walawender, Noga, Kania, Dobosz(l) oraz Bartnicka, Hajduk.

Skra Bełchatów: Baran, Sikora, Łukaszewska, Stolarczyk, Skorupa, Rajkowska, Dudek(l) oraz Górny, Stasiak, Kwaśniewicz-Blomberg.