Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Świdniczanki stanęły po przeciwnych stronach siatki

Świdniczanki stanęły po przeciwnych stronach siatki

Choć we wtorkowy wieczór Despar Perugia Doroty Świeniewicz zmierzył się w Lidze Mistrzyń z Grześkami Kalisz Anny Barańskiej, to rodowite świdniczanki nie zamieniły ze sobą ani słowa.

Po trzech kolejkach włoskiej Serie A zespół z Perugii nie stracił jeszcze żadnego seta. W inauguracyjnym spotkaniu Ligi Mistrzów z Grześkami było podobnie. Włoszki wygrały 3:0 (25:23, 25:14, 25:16). – Nasz prezes wciąż jest jednak niezadowolony. W tym sezonie mamy zdobyć scudetto (mistrzostwo oraz Puchar Włoch) i zwyciężyć w Lidze Mistrzyń. W weekend czeka nas natomiast Superpuchar Włoch. Nie wyobrażam sobie, byśmy nie wygrały. Ja jakoś odwykłam od porażek – nie ukrywa Dori, która we wtorek musiała opuścić boisko w trakcie meczu.

Zapuchnięte okoPierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło. Tak mocno dostałam piłką w oko po ataku Edyty Kucharskiej, że aż zakręciło mi się w głowie. Poza tym, że zapuchło, wszystko jest już OK – wyjaśnia Dorota Świeniewicz. A przyszło jej rywalizować m.in. z młodszą krajanką ze Świdnicy, niedawną gwardzistką Anną Barańską. Świeniewicz Barańskiej jednak nie zna, a przy okazji meczu Despar – Grześki do poznania również nie doszło. – Ja nie znam większości dziewczyn z tego młodszego pokolenia. A czy Ania do mnie podeszła? Nie. Może się wstydziła – rozgrzesza koleżankę Świeniewicz. Widać Barańska wolała zwrócić na siebie uwagę siatkarskimi umiejętnościami, w czasie spotkania.

Spotkanie w Asyżu

Od czasu, gdy Świeniewicz została najlepszą zawodniczką mistrzostw Europy, minął miesiąc, ale jej popularność nie mija. – Ostatnio znów była u mnie telewizja. Wybraliśmy się m.in. do Asyżu, gdzie trafiliśmy na polską wycieczkę. No i skończyło się zdjęciami, autografami itd. Ale to naprawdę miłe. Nie mam nic przeciwko – przyznaje Dori.

We Włoszech gra od 1997 roku. Nie jest wykluczone, że od przyszłego sezonu zmieni tamtejsze upały na moskiewskie mrozy. – To prawda, dostałam dobrą ofertę z Dynama, ale ostatnio pomyślałam sobie, że ciężko byłoby mi opuścić Włochy. Z ludźmi łączą mnie tutaj dżentelmeńskie umowy i rodzinne relacje. Zobaczymy, co będzie – kończy Świeniewicz. W listopadzie na pewno wybierze się z drużyną Andrzeja Niemczyka na Wielki Puchar Mistrzyń do Japonii.

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved