Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kolejny nieudany transfer?

Kolejny nieudany transfer?

fot. archiwum

Do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostały tylko trzy dni, a rosyjska przyjmująca - Natalia Żelaznikowa - wciąż nie wróciła do Wrocławia. Czy Rosjanka w ogóle dołączy do Gwardii? Sytuacja we wrocławskim klubie komplikuje się.

Sytuacja do złudzenia przypomina tę sprzed dwóch miesięcy, kiedy w ostatniej chwili z gry we Wrocławiu zrezygnowała Irina Bajdiuk. Ukraińska środkowa pojawiła się we Wrocławiu, po czym wróciła na Ukrainę i postanowiła nie dołączać do Gwardii. Teraz podobnie zachowuje się Rosjanka.

26-letnia Żelaznikowa przyjechała do Wrocławia przed miesiącem, przeszła testy, pojechała z drużyną na turniej do Jarocina i uzgodniła z działaczami warunki kontraktu. Potem wróciła do Rosji, gdzie miała uzyskać licencję. Problem w tym, że pierwszy mecz ligowy siatkarki Gwardii grają już w sobotę, a Żelaznikowa wciąż nie wróciła do Wrocławia. Nie wiadomo nawet, czy dołączy do zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek.

Najpierw z gry we Wrocławiu zrezygnowała Irina Bajdiuk, a była już przecież dogadana z działaczami. Teraz ciągle czekamy na pojawienie się Rosjanki, ale sytuacja znowu jest niepewna – mówi wystawiająca Gwardii Małgorzata Kupisz. – Wciąż nie wiadomo, czy Rosjanka w ogóle dołączy do drużyny. Aby to wszystko miało ręce i nogi – ona powinna już tu być! Potrenować z nami. Teraz, nawet jeśli się jednak pojawi – nie będzie w stanie od razu wkomponować się w zespół – martwi się Kupisz.W klubie liczą jednak na to, że całe opóźnienie jest spowodowane wyłącznie trudnościami w uzyskaniu paszportu i licencji, a siatkarka z całą pewnością pojawi się we Wrocławiu. Nie wiadomo tylko kiedy.

Problem w tym, że w Gwardii brak każdej zawodniczki to prawdziwy dramat. Przed pierwszym meczem ligowym siatkarki Gwardii trenują w osłabieniu. Z powodu kontuzji przeciwko AZS-owi Poznań nie zagra Bogusława Barańska.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved