Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ignaczak: Będę walczył o powrót do kadry

Ignaczak: Będę walczył o powrót do kadry

- Ponieśliśmy surowe konsekwencje swoich czynów i nie ma po co do tego wracać - powiedział Krzysztof Ignaczak. On, Łukasz Kadziewicz i Andrzej Stelmach zostali odsunięci od kadry przez Raula Lozano ze względów dyscyplinarnych i nie pojechali na mistrzostwa Europy.

Chciałem być na parkiecie i pomóc chłopakom, ale mogłem być jedynie z nimi tylko sercem. I zadzwonić po meczach, by pogratulować zwycięstw lub pocieszyć po porażkach. Łatwo mi nie było. Ale to już naprawdę stara historia. Teraz skupiam się na Lidze Mistrzów – dodał Ignaczak.

Wierzę, że dobrymi występami w lidze polskiej i Lidze Mistrzów mogę zasłużyć na kolejną szansę. Po to się przecież trenuje i gra przez całą karierę, by wykorzystać to potem w meczach kadry. Będę walczył, by do niej wrócić. Tylko od trenera Lozano będzie zależało, czy jeszcze uzna, że przydadzą mu się moje umiejętności. W Lidze Mistrzów chciałbym pokazać, że są wysokie – stwierdził popularny „Igła”.Zespół Skry Bełchatów broni tytułu mistrzów Polski i będzie reprezentował Polskę w Lidze Mistrzów.

Olsztyn podkupił nam Piotra Gruszkę, ale w jego miejsce przyszedł Michał Winiarski. Doszedł też po 14 latach spędzonych we Włoszech Krzysiek Stelmach, a jego doświadczenie to rzecz nie do przecenienia. Poza tym jest znakomitym motywatorem, bardzo żywiołowym zawodnikiem. Tak jak ja, wiec razem będziemy budować ducha tego zespołu. Bardzo silnego zespołu – podkreślił Ignaczak.

Każdy traktuje nas jako faworytów do złota, a to z kolei budzi także trochę obaw. Bo z pozycji siły wcale nie gra się tak łatwo, a przeciwnicy bardzo chcą nas pokonać. Wzmocnili się latem, ściągnęli znakomitych Bułgarów, Amerykanów. łatwo więc nie będzie. A liga zapowiada się pasjonująco. Szczególnie z naszego punktu widzenia – drużyny, która reprezentuje Polskę na europejskiej arenie – zakończył Ignaczak.

źródło: interia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved