Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finał Ligi Światowej 2005 – najlepszy w historii rozgrywek

Finał Ligi Światowej 2005 – najlepszy w historii rozgrywek

fot. archiwum

Polska, Serbia i Czarnogóra, Kuba oraz Brazylia walczyły w lipcu w Belgradzie w finale Ligi Światowej 2005. Trzy miesiące po zakończeniu tychże rozgrywek światowa federacja FIVB ogłosiła, że tegoroczna organizacja finału była najlepsza w historii tych rozgrywek.

Aleksandar Borcić , prezydent serbskiej federacji piłki siatkowej otrzymał pismo od dyrektora generalnego Ligi Światowej, w którym można przeczytać między innymi:

 

Proszę pozwolić, że w imieniu FIVB z największą radością i zadowoleniem złożę gratulacje za organizację finałowego turnieju Ligi Światowej 2005. Zrealizowaliście wszystkie spotkania na wysokim poziomie. Przy wspaniałej pomocy publiczności, bez której ten turniej nie byłby taki sam, uważamy, ze był to najlepiej zorganizowany turniej finałowy w historii Ligi Światowej. Możecie być pewni, ze będziecie organizatorami wielu imprez w przyszłości . 

Przypomnijmy, że Polska była organizatorem finału Ligi Światowej w 2001 roku (odbywał się on w katowickim Spodku) a sam Ruben Acosta był zachwycony atmosfera panująca w Katowicach. Obyśmy dostali w niedalekiej przyszłości szansę na udowodnienie, że potrafimy zorganizować finał jeszcze lepiej od Serbów.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved