Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Bydgoszcz stara się o organizację Grand Prix

Bydgoszcz stara się o organizację Grand Prix

To odpowiednik męskiej Ligi Światowej, którą też mają zobaczyć kibice w Łuczniczce. Jest tylko jeden kłopot. Obie imprezy odbywają się w sierpniu przyszłego roku, i to w ciągu jednego tygodnia.

To odpowiednik męskiej Ligi Światowej, którą też mają zobaczyć kibice w Łuczniczce. Jest tylko jeden kłopot. Obie imprezy odbywają się w sierpniu przyszłego roku, i to w ciągu jednego tygodnia.

Polska – poza męską Ligą Światową, która w bydgoskiej Łuczniczce ma się odbyć już po raz czwarty – otrzymała także prawo organizacji kobiecej Grand Prix. To ogromne wydarzenie, bowiem GP rozgrywano z reguły w Azji, bo tam byli najbogatsi i najchętniejsi sponsorzy. Do tej pory z krajów europejskich jedynie Włochy i Niemcy gościły ją u siebie.To impreza komercyjna, podobnie jak męska Liga Światowa, do której światowa federacja zaprasza zespoły narodowe – mówi Waldemar Sagan, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i wiceprezes bydgoskiego Pałacu.

Mistrzynie Europy z Polski dostały takie zaproszenie po raz pierwszy. Chętna do organizacji Grand Prix jest Bydgoszcz. – Nasze miasto zgłasza się do PZPS po Grand Prix. Pismo w tej sprawie związek otrzyma niedługo – przyznał wczoraj Adam Soroko, nowy koordynator prezydenta Bydgoszczy ds. sportu zawodowego. – To byłaby wielka sprawa, gdyby udało się do Bydgoszczy sprowadzić najlepsze zespoły kobiece świata – cieszy się Sagan.

Grand Prix to trzydniowa impreza. Turniej w naszym kraju ma się odbyć w 2006 roku, od 16 do 18 sierpnia (mecze specjalnie przesunięto na środek tygodnia, by nie kolidować z meczami Ligi Światowej z Japonią już przyznanymi Bydgoszczy – 18-20 sierpnia). I to jest dla naszego miasta kłopot – dwie wielkie imprezy w ciągu jednego tygodnia

Być może jednak będzie wyjście z tego kłopotu. Chętny do przejęcia meczów z Japończykami jest Poznań. W zamian za to PZPS oddałby kobiecą Grand Prix Bydgoszczy.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved