Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Z nowym sponsorem o wyższe cele

Z nowym sponsorem o wyższe cele

fot. archiwum

Siatkarki Muszynianki Muszyna tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy mają drugiego, obok wytwórni wód mineralnych, sponsora - sądecką firmę Fakro. Będą teraz występowały pod nazwą Muszynianka-Fakro.

We wtorek klub doszedł do porozumienia z producentem okien, firmą Fakro, która zdecydowała się zostać sponsorem drużyny siatkarek – powiedział dyrektor klubu Grzegorz Jeżowski. – Mamy więc dwóch sponsorów, co poprawi sytuację finansową klubu. Dzięki temu siatkarki mogą liczyć na wyższe premie za zajęcie wysokiego miejsca w tabeli.

Niedzielny mecz inaugurujący rozgrywki ligowe Muszynianki z trzecią drużyną ubiegłego sezonu Naftą Gaz Piła zapowiada się bardzo ciekawie. Dla pięciotysięcznej Muszyny będzie to sportowe święto. Dodatkową atrakcją jest transmisja telewizyjna z tego spotkania.

Zespół z Muszyny, który w poprzednim sezonie z trudem uratował się przed spadkiem z ekstraklasy, teraz pretenduje nawet do tytułu mistrzowskiego. Wystąpią w nim trzy mistrzynie Europy: Joanna Mirek, Natalia Bamber i Milena Rosner. Dwie ostatnie debiutują w Muszyniance. Dla Mirek to drugi sezon występów w Muszynie.Ponadto drużynę wzmocniły: Monika Smak, Ewa Cabajewska i Magdalena Banecka. Muszynianka ma więc bardzo silny zespół i mierzy w tym sezonie wysoko.

Chcemy najpierw awansować do pierwszej czwórki, a potem powalczyć o jeden z medali – stwierdził trener Bogdan Serwiński. – W pierwszych meczach ligowych nie zaprezentujemy jeszcze wszystkich swych możliwości, bo drużyna w komplecie trenuje dopiero trzeci tydzień. Zawodniczki nie są w pełni zgrane ze sobą. W perspektywie na pewno będzie coraz lepiej.

Trzy reprezentantki Polski w składzie Muszynianki, to poważne wzmocnienie drużyny i zarazem dodatkowa atrakcja dla kibiców, ale również trochę kłopotów dla trenera. Po pierwszych trzech kolejkach ligowych rozgrywki zostaną przerwane, bo polska reprezentacja wyjeżdża na turniej do Japonii.

Będziemy trenować bez trzech naszych mistrzyń Europy przez trzy tygodnie. To utrudni budowanie wysokiej, stabilnej formy zespołu. Ale musimy sobie z tym problemem poradzić. Awans do czwórki najlepszych drużyn ligowych nie będzie łatwy, bo kilka innych drużyn ma także silny skład i podobne jak my aspiracje – powiedział trener Muszynianki.

Maleńka Muszyna staje się coraz silniejszym ośrodkiem siatkarskim. Ma też duże szanse zostać stolicą polskiej siatkówki kobiet. Byłby to ewenement w skali krajowej i historyczne wydarzenie w dziejach Muszyny.

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved