Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wiesław Czaja: Dwie zagadki więcej dla Olsztyna

Wiesław Czaja: Dwie zagadki więcej dla Olsztyna

fot. archiwum

- Oba zespoły znają się jak dwa łyse konie, ale goście mogą mieć dwie zagadki więcej do rozwiązana - mówi mistrz świata Wiesław Czaja przed szlagierowym spotkaniem II kolejki Polskiej Ligi Siatkówki BOT Skra Bełchatów - PZU AZS Olsztyn.

Pierwszą kolejkę można nazwać rozgrzewkową – powiedział Wiesław Czaja. – Nim jednak liga nabrała dobrego tempa trafia się nam prawdziwy hit. W niedzielę możemy mieć prawdziwe widowisko siatkarskie. Jego wynik pozwoli choć trochę prognozować przyszłość.

Mistrz świata z 1974 roku i były trener bełchatowskiego zespołu podkreśla, że oba zespoły wiedzą o sobie wszystko. Zawodnicy spotykali się wielokrotnie w lidze – powiedział. – Piotr Gruszka grał w poprzednim sezonie w Skrze. Poza tym kilku z nich występowało razem w reprezentacji. Pewnymi zagadkami w zespole mistrza Polski dla olsztynian mogą być Krzysztof Stelmach oraz Witalij Kiktiew. Pierwszy powrócił z Włoch, drugi dopiero w tym sezonie trafił do PLS-u.

W zespołach BOT Skra i PZU AZS jest wielu byłych lub obecnych reprezentantów Polski. Są to m.in. Andrzej i Krzysztof Stelmachowie, Robert Szczerbaniuk, Mariusz Wlazły, Krzysztof Ignaczak, Piotr Lipiński, Paweł Papke, Marcin Nowak, Wojciech Grzyb i Michał Bąkiewicz.Na pewno można byłoby stworzyć dwie reprezentacyjne szóstki – powiedział Wiesław Czaja. – Ogromnym wzmocnieniem PZU AZS było przejście Piotra Gruszki. Ten zawodnik jest praktycznie jak na nasze warunki ligowe graczem kompletnym. Na pewno jednak goście będą musieli wznieść się na wysoki poziom, żeby dorównać gospodarzom.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved